SESTŘIH: Kometa - Olomouc 2:3. Hanáci zaskočili mistra. Bitvu rozsekl Holec

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Velkou šanci na přilepšení v tabulce nevyužili. Brněnští hokejisté po čtyřech venkovních zápasech prohráli doma s Olomoucí 2:3. O vítěznou premiéru před vlastními fanoušky přišel nový brankář Komety Libor Kašík. Úřadující mistr navíc ztratil příležitost vystrnadit Spartu z pátého místa Tipsport extraligy. O vítěznou trefu Hanáků se postaral útočník Miroslav Holec. Skalpem Komety si Olomouc připsala již šesté vítězství ze sedmi utkání

Kometě nevyšel vůbec vstup do zápasu. Záhy nabídla soupeři téměř minutovou přesilovku pět na tři. Tu ještě hosté nevyužili, ale v dalším pokračování početní výhody obránce Galvas prostřelil brankáře Kašíka . O tři minuty později po akci s obráncem Švrčkem proklouzla pomalá střela Irgla po ledě za záda brněnského brankáře podruhé.

Olomoučtí hokejisté se prosazovali důrazem při napadání ještě v útočném pásmu. Domácí měli problémy se zakládáním akcí a v koncovce dlouho neohrozili brankáře Konráda. Teprve v závěru úvodní třetiny snížil při přesilovce Mueller.

Ve druhé třetině Brňané zvýšili aktivitu, získali územní převahu a také ve 26. minutě po dorážce Čermáka srovnali skóre. Hanáci pokračovali v otevřené partii a hrozili rychlými protiútoky. Po jednom z nich vrátil Olomouci zpět jednobrankový náskok Holec.

V závěrečné dvacetiminutovce domácí bojovali, ale k bezprostřednímu ohrožení brankáře Konráda se přes pozornou obranu nedostali. Hosté se na rozdíl od předchozích dvou třetin už do útočení tolik nehrnuli a těsnou výhru ubránili. Kometa 76 sekund před koncem ještě při vyloučení Ondruška zkusila hru bez brankáře, ale vyrovnat se jí nepodařilo.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný (Kometa): "Špatný vstup do utkání se s námi táhl celou první třetinu. Díky využité přesilovce před první přestávkou jsme se vrátili do zápasu. Trochu přísnější měřítko snese druhá třetina, kdy jsme srovnali skóre a hráli aktivně. Soupeř ale ujel do dvou brejků a jeden proměnil. To nás srazilo na zem. Ve třetí třetině jsme se nemohli prokousat obranou Olomouce. Neměli jsme žádnou vyloženou šanci na to, abychom dosáhli alespoň na remízu. Naše výkony v poslední době nejsou dobré. Místo toho, abychom ještě nějakým způsobem pracovali pro mužstvo, tak děláme hloupé a zbytečné útočné fauly. To nemůžeme nechat bez povšimnutí."

Jan Tomajko (Olomouc): "Vstoupili jsme dobře do zápasu, dali jsme hned dva góly. Úvod mluvil v náš prospěch. Kometa potvrdila, že má výborné přesilovky, my jsme už pátý zápas za sebou dostali branku v oslabení. Ve druhé třetině jsme trochu z tempa vypadli. Kometa srovnala výsledek. Vyhrávala souboje, byla častěji na puku, měla i šance. My jsme paradoxně ujeli a dali gól z brejku. Ve třetí třetině jsme se vrátili k naší hře. Lépe jsme bruslili a soupeře nepustili do žádných šancí."

SESTŘIH: Kometa Brno - Olomouc 2:3, Kašíkovi první domácí zápas po návratu do extraligy nevyšel

Domácí: 18:31. Mueller, 25:49. L. Čermák

Hosté: 04:23. J. Galvas, 07:38. Irgl, 32:46. Holec

Domácí: Kašík (Vejmelka) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Bartejs, Malec – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Dočekal, L. Čermák (C), R. Zohorna – Kašpar, Hruška, Mallet – L. Horký, Střondala, Köhler – Plášek ml..

Hosté: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Dujsík, Staněk – Burian, Strapáč, Irgl – Ostřížek, J. Knotek (A), V. Tomeček – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný, Mráz.