SESTŘIH: Sparta - Plzeň 3:4. Hattrick Jarůška nestačil, rozhodl Nedorost

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Hokejisté Plzně vyhráli v dohrávaném zápase 16. kola extraligy na ledě Sparty 4:3 a upevnili si třetí místo v tabulce. Pražanům k úspěchu nepomohl ani hattrick Richarda Jarůška a velmi dobrý výkon brankáře Matěje Machovského. O výhře hostů rozhodl v 56. minutě Václav Nedorost, Plzeň zvítězila v Praze popáté v řadě.

Oba celky se utkaly před osmi dny, dnes nastoupily oproti předešlému zápasu v pozměněných sestavách. Na straně Plzně chyběla trojice Čerešňák, Kvasnička, Kracík, u domácích poté Sedláček, Bukarts, De la Rose a Blain. I díky tomu oblékl plzeňský dres poprvé od poloviny listopadu uzdravený Nedorost.

Hosté byli v úvodu aktivnější, do vedení se však dostala Sparta, když se za obranu dostal Jarůšek a jistě překonal Frodla. Do šance se poté dostal Pech, ale následně se zápas stal soubojem Machovského s elitní řadou Západočechů a Němcem. Brankář Pražanů si v první třetině připsal 18 zákroků, neinkasoval ani při dvou domácích oslabeních.

Richard Jarůšek oslavuje hattrick v zápase s Plzní

Místo vyrovnání se tak podruhé prosadila Sparta. Po 38 sekundách druhé třetiny dorazil za Frodla Košťálkovu střelu pohotový Jarůšek. Hostům se však podařilo rychle snížit, když o dalších 43 sekund později využil zmatků v obranném pásmu Pražanů Kodýtek.

Plzeňští byli následně opět aktivnější a Machovský musel proti klubu, jehož barvy v minulosti čtyři sezony hájil, předvést řadu výborných zákroků. V 45. minutě ale již hosté vyrovnali, když se střelou pod horní tyč prosadil Pour.

SESTŘIH: Sparta - Plzeň 3:4. Pražanům nestačil ani Jarůškuv hattrick

Sparta se vedle Machovského mohla spolehnout i na Jarůška, který se v předešlých čtyřech zápasech nevešel do sestavy. V 49. minutě se po samostatné akci prosadil potřetí. I tentokrát ale dokázali hosté odpovědět. Chybu domácích v rozehrávce potrestal dokonce v oslabení Eberle.

V 56. minutě se poté Plzeň poprvé dostala do vedení, když Machovského překonal Nedorost. Puk se za brankovou čáru sice dostal po odrazu od brusle, podle videorozhodčího však nešlo o kopnutí.

Ohlasy trenérů po zápase 16. kola extraligy Sparta - Plzeň:

Uwe Krupp (Sparta): "Plzeň byla lepší, byla více na puku, více hrála v útočném pásmu, měla více střel i šancí. My jsme ale měli šanci získat body, i tři. Hráli jsme dobře v obraně, Machovský byl dobrý. Udělali jsme ale chyby v kritických situacích, a přestože nebyly smrtelné, dobrý tým je dokáže využít a Plzeň takový tým je. Jsme zklamaní, tvrdě jsme makali, ale je to stejné jako v předešlém vzájemném zápase. Minule jsme získali bod, teď ne. Plzeň má jeden z nejsilnějších týmů v lize, my se teď musíme soustředit na další důležitý zápas, který nás čeká ve středu v Pardubicích. Musíme koukat dopředu."

Jiří Hanzlík (Plzeň): "I když jsme velkou část zápasu výsledkově tahali za kratší konec, prohrávali jsme, tak si myslím, že naše výhra je zasloužená. V zápase jsme byli aktivnějším a lepším týmem, vypracovali jsme si více šancí. I když někdy takové zápasy nedopadnou, tak dnes se to myslím spravedlivě otočilo na naši stranu."

Domácí: 07:20. Jarůšek, 20:38. Jarůšek, 49:18. Jarůšek

Hosté: 21:21. Kodýtek, 44:38. Pour, 52:42. Eberle, 55:21. Nedorost

Domácí: Machovský (Škorpík) – Piskáček, Delisle, Kalina, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Košťálek – Buchtele, Klimek, Kudrna – Jarůšek, Pech, Forman – Smejkal, Klíma, Rousek – Beran, Sill, Černoch – Kumstát.

Hosté: Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Vráblík, Allen, L. Kaňák, Moravčík – Preisinger, Pour, Jan Kovář – Gulaš, Straka, Kodýtek – Eberle, V. Němec, D. Kindl – Kantner, Nedorost, Indrák.