Bartošák přerušil kariéru! Přiznal problémy i alkohol a bude se léčit | iSport.cz
15. listopadu 2019 • 16:07

Bartošák přerušil kariéru! Přiznal problémy i alkohol a bude se léčit

Autor: vmn
TOP VIDEA
TOP GÓLY 20. KOLA: Parádní akce Slavie a Škodova třešnička, Shejbalův halfvolej TOP GÓLY 20. KOLA: Parádní akce Slavie a Škodova třešnička, Shejbalův halfvolej
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přicházel jako velká posila do brankoviště. Jenže reprezentační brankář Patrik Bartošák odchytal za Třinec jen 11 zápasů a mezi Oceláři končí. Může za to porušení životosprávy, které se v posledních dnech řeší. Brankář vydal prohlášení, že kvůli problémům, které řešil alkoholem, přerušuje kariéru a po dohodě s odborníky nastupuje léčení.„Dostal jsem se do osobních problémů, které mě přiměly přerušit sportovní kariéru. V poslední době bojuji s psychickým onemocněním, které jsem bohužel řešil v kombinaci s alkoholem. Svoji situaci si uvědomuji, vyhledal jsem odborníky a podstoupím léčení,“ oznámil Patrik Bartošák na webu třineckých Ocelářů.

„Z tohoto důvodu zatím nemohu pokračovat ve sportovní kariéře. Po vzájemné dohodě jsme se s vedením Ocelářů dohodli na ukončení spolupráce a já se mohu věnovat léčbě. Prožívám velmi složité období, rád bych se všem omluvil. Pevně věřím, že všechno překonám a brzy se zase vrátím k hokeji,“ dodal.

Vedení Ocelářů s účastníkem posledního mistrovství světa v Bratislavě a olympijských her v Pchjongčchangu ukončilo spolupráci. „Patrik se nám za svou chybu omluvil. Nicméně my jsme profesionálním sportovním klubem a takové chování vyžadujeme také od všech našich hráčů,“ vysvětlil sportovní ředitel klubu Jan Peterek.

Třinecký brankář Patrik Bartošák si v Plzni nevybral dobrý den, po dvou laciných brankách zamířil na střídačku
Třinecký brankář Patrik Bartošák si v Plzni nevybral dobrý den, po dvou laciných brankách zamířil na střídačku

Bartošákovy problémy údajně vyvrcholily minulý týden, kdy extraliga stála. „Sám zavolal na linku 158, že uvažuje o sebevraždě. Policejní hlídka ho našla, jak sedí v Ostravě v autě na benzince. Byl pod vlivem alkoholu a drog. Proto ho převezli na služebnu, kde strávil noc,“ říká zdroj Blesku, který je dobře obeznámený s děním na Ostravsku.

„Máme radost, že Patrik na sobě chce pracovat, aby se mohl stát plnohodnotným profesionálním sportovcem se vším, co k tomu patří. Pakliže se mu to povede a bude mít výkonnost, která bude pro Oceláře zajímavá, nemá dveře zavřené,“ okomentoval brankářovo prohlášení mluvčí klubu Radim Sajbot.

Vedení Ocelářů bude situaci s gólmany dál řešit, sportovní ředitel ale zatím neřekl, jestli do Slezska někdo přijde. Do utkání proti Mladé Boleslavi nastoupí v brance Petr Kváča. Krýt záda mu bude junior Nick Malík.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji do 20 let (26. prosince 2019 - 5. ledna 2020, Ostrava a Třinec)

Kompletní informace Program Vstupenky

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

26. kolo
Články odjinud


Články odjinud