SESTŘIH: Karlovy Vary - Sparta 3:5. Hosté ukončili sérii venkovních proher

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Sparty vyhráli v předehrávce 33. kola extraligy v Karlových Varech 5:3 a posunuli se do čela tabulky o bod před Liberec, který má ale čtyři zápasy k dobru. Pražané porazili Energii posedmé za sebou a před sobotním utkáním pod širým nebem v Drážďanech proti Litvínovu ukončili sérii čtyř venkovních porážek.

Domácí: 01:08. O. Beránek, 22:02. O. Beránek, 35:49. Flek

Hosté: 10:28. Rousek, 13:57. Tomáš Dvořák, 23:27. Řepík, 43:05. Tomášek, 43:32. Říčka

Domácí: F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Graňák (A), M. Rohan, Plutnar, D. Mikyska, Eminger, Šafář – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Černoch, Raška I, Vondráček – Koblasa, Skuhravý (C), Kohout.

Hosté: Machovský (J. Sedláček) – Košťálek, Tomáš Dvořák, Polášek (A), Piskáček (A), Kalina, Blain, Poizl – Smejkal, Tomášek (C), Řepík – Kudrna, V. Růžička, Rousek – Říčka, Pech, Forman – Vitouch, Sukeľ, Dvořáček.

Hradil, Obadal – Komárek, Gerát

KV Arena, Karlovy Vary

5537 diváků

Vstup do utkání vyšel lépe Energii, která se už po 68 sekundách ujala vedení. Polák z rohu hřiště ideálně uvolnil Beránka, který zblízka překonal Machovského. Další možnost měl Flek, ale na sparťanského gólmana nevyzrál.

Sparta smazala ztrátu v polovině úvodního dějství, kdy z pravé strany z úhlu překonal Novotného Rousek. Ve 14. minutě už Pražané vedli. Novotný ještě zakročil při průniku Dvořáčka, ale na Dvořákovu dorážku už nestačil.

Ve 23. minutě se domácí dočkali vyrovnání. Beránek se z levé strany natlačil před Machovského a překonal jej bekhendovým blafákem. Za 85 sekund Sparta opět vedla. Smejkal vyslal do úniku kapitána Řepíka, který prostřelil Novotného a navázal na své dvougólové představení ze sobotního domácího utkání s Litvínovem.

SESTŘIH: Karlovy Vary - Sparta 3:5. Pražené díky dvěma slepeným brankám v poslední periodě zvítězili

Západočeši se ubránili při vyloučení Šafáře, který byl prvním potrestaným hráčem zápasu, a odpověděli ve 36. minutě. Smejkal fauloval unikajícího Fleka, který proměnil nařízené trestné střílení. Na Machovského vyzrál blafákem do bekhendu a zakončením mezi betony.

Na začátku třetí třetiny kryl Machovský Emingerův pokus a ve 44. minutě vrátil Spartě vedení Tomášek, který poslal puk Novotnému mezi betony poté, co jej neodvrátil Gríger. Hned za 27 sekund po Formanově střele pojistil náskok týmu kouče Kruppa z dorážky Říčka. Pražané už si náskok do konce pohlídali a stav se nezměnil ani při dlouhé power play Energie.

Karlovy Vary - Sparta. Krupp: Vyrovnaný duel. Drážďany jsou velká událost

Karlovy Vary - Sparta. Mariška: Zbláznili jsme se. Nedisciplinovanost a neorganizovanost nás stály utkání

Karlovy Vary - Sparta: Říčka zařídil hostům dvoubrankové vedení, 3:5

Karlovy Vary - Sparta: Puk se z hole Tomáška došoural za brankovou čáru, 3:4

Karlovy Vary - Sparta: Nejprve faul, a poté Flek proměnil poskytnuté trestné střílení, 3:3

Karlovy Vary - Sparta: David Tomášek nepříjemně narazil ramenem do mantinelu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karlovy Vary - Sparta: Řepík ujel svým pronásledovatelům a nekompromisně zavěsil, 2:3

Karlovy Vary - Sparta: Domácí zopakovali dobrý vstup do třetiny. Opět skóroval Beránek, 2:2

Karlovy Vary - Sparta: V signalizované výhodě poslal Pražany do vedení Dvořák, 1:2

Karlovy Vary - Sparta: Rousek vymetl horní roh Novotného branky a srovnal, 1:1

Karlovy Vary - Sparta: 68 vteřin stačilo domácím na úvodní branku, trefil se Beránek, 1:0