11. ledna 2020 • 19:20

SESTŘIH: Boleslav - Vítkovice 6:3. Vítězná premiéra Peterse, dvakrát pálil Kousal

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v předehrávaném utkání 36. kola extraligy Vítkovice 6:3 a posunuli se na čtvrté místo tabulky. Na páté výhře Středočechů nad ostravským týmem v řadě se dvěma góly podílel útočník Pavel Kousal. Vítkovice, které dnes zakončily sérii sedmi utkání na kluzištích soupeřů, zůstaly dvanácté.

Hosté se dostali v 6. minutě zásluhou Tršky do vedení, ale domácí měli v první třetině více ze hry a svou střeleckou převahu potvrdili i góly. Flynn ještě trefil tyč, v 10. minutě už Zohorna po spolupráci s Jegličem a ukázkovém vyřešení přečíslení dva na jednoho vyrovnal.

Do vedení Středočechům pomohla úvodní přesilová hra. Výtisk zastavil Vondrkovu šanci jen za cenu faulu a Hrbas v následné početní výhodě překonal Svobodu podruhé.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Vítkovice 6:3. Peters při premiéře vychytal výhru, dva góly dal Kousal

Poté domácí nepotrestali čtyři fauly soupeře, nevyžili přesilovku čtyři na tři ani krátkou pět na tři. Velkou zásluhu na tom měl dobře chytající Svoboda. Ve 30. minutě sice zvýšil Kousal na 3:1, z vedení se však Mladá Boleslav radovala jen krátce.

Ve 32. minutě byl za faul v útočném pásmu vyloučen Klepiš, o devět sekund později k němu na trestnou lavici usedl za zdržování Kousal a hosté toho využili. Přesilovku pět na tři využil rychle Veselý. V pokračující klasické početní výhodě prostřelil Peterse, který chytal poprvé od příchodu z Liberce od začátku utkání, Dej.

Brankář Vítkovic Miroslav Svoboda inkasuje pátou branku v zápase s Mladou Boleslaví

Na začátku třetí třetiny mohl vrátit domácím vedení Jeglič, v samostatném nájezdu ale Svobodu nepřekonal. Ve 42. minutě zůstal před vítkovickým brankářem sám Bičevskis a tentokrát již puk mezi Svobodovy betony protlačil. Když poté přidali další branky Lunter a Kousal, nebylo o výhře Mladé Boleslavi pochyb.

Ohlasy trenérů:

Radim Rulík (Mladá Boleslav): „První a třetí třetina byly z naší strany dobré. Přestože jsme na začátku prohrávali, tak jsme se dokázali ještě v první třetině vrátit. Ve druhé jsme měli slabší chvíli, udělali jsme blbé vyloučení, faul v útočném pásmu. Přitom pracujeme na tom, abychom je nedělali. Pak z toho vyplynula přesilovka pět na tři a dostali jsme dva góly. Zbytečně jsme nabídli Vítkovicím šanci, kterou využily. Třetí třetinu jsme ale zvládli, vrátili jsme se k poctivější hře."

Rostislav Klesla (Vítkovice): „Do utkání jsme vstoupili celkem slušně, po zbytečných chybách jsme se ale dostali dolů. Domácí převzali iniciativu a i ve druhé třetině byli lepším týmem. V půlce zápasu jsme dostali nabídku přesilovky a vrátili jsme se do zápasu, výsledek byl přijatelný (3:3). Náš vstup do třetí třetiny byl ale špatný, zbytečné chyby, nabídli jsme domácím dva nájezdy a padl z toho gól. Pak už nebyla naděje a domácí vyhráli zaslouženě 6:3. U nás je to pořád stejné. Odehráli jsme těžké zápasy, hrajeme slušně, ale po individuálních chybách se dostáváme dolů a dolů, což nás stojí body, které potřebujeme."

Domácí: 09:29. R. Zohorna, 11:59. Hrbas, 29:45. P. Kousal, 41:52. Bičevskis, 45:27. Lunter, 52:45. P. Kousal

Hosté: 05:44. Trška, 32:04. R. Veselý, 33:35. Dej

Domácí: Peters (Krošelj) – Hrbas, Ševc, Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Hrdinka – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Vondrka (C) – Flynn, Najman, P. Kousal.

Hosté: Mi. Svoboda (Dolejš) – Výtisk (C), Trška, Štencel, L. Kovář, Kvasnička, R. Černý, D. Krenželok – Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš (A) – Schleiss, Š. Stránský, Indrák – Dej (A), R. Veselý, Mallet – Razgals, Werbik, T. Kubalík.

10. Tomáš Mertl 16 24 40 48 -4 42 114
Mladá Boleslav - Vítkovice: Kousal parádní trefou přidal šestý gól Bruslařů, 6:3

Mladá Boleslav - Vítkovice: Dejův pokus propadl Petersovi do sítě a bylo vyrovnáno, 3:3

Mladá Boleslav - Vítkovice: Úplně volný Veselý nedal Petersovi šanci, 3:2

Mladá Boleslav - Vítkovice: Není to gól! Pláněk už se radoval, Svoboda si ale prostor před bránou pohlídal