27. července 2020 • 18:30

Vary už jsou na ledě. O Frkovi rozhodnou Kings, chtějí i další posily

Autor: ČTK, kal
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pastova show, oslavy na střeše autobusu a narvaný Staromák
Irgl rozebírá mistry. Rulíkovi dodávalo sílu… Pasta bude jezdit dál, Kaše mě překvapil
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Karlových Varů odstartovali přípravu na ledě s třemi desítkami hráčů a na úvod sezony chce vedení Energie získat posily ze zámoří, kde začne ročník až později. Zájem nastoupit za mateřský klub už avizoval útočník Martin Frk. Ještě ale čeká na souhlas Los Angeles, s kterým má smlouvu na nadcházející dvě sezony."Konečně nás čekají zase tréninky na ledě, na který jsme se všichni těšili. Načerpali jsme nějaké síly, tak věřím, že je zúročíme. Budeme nabírat obecnou kondici na ledě i na suchu," řekl klubovému webu asistent trenéra Karlových Varů Tomáš Mariška.

"Ten úvodní týden bude trochu víc na zapracování, aby si hráči trochu navykli na led. Příští týden už nás čekají první zápasy, to už se budeme věnovat spíše systémovým věcem," doplnil Mariška.

Po minulé sezoně posílili tým útočníci Patrik Machač s Tomášem Redlichem z Kladna, Jan Hladonik z Třince a obránci Lukáš Pulpán z Plzeň, Oldrich Kotvan z Liberce a nejčerstvěji Daniel Kowalczyk, který přichází na roční hostování z brněnské Komety. Odešli naopak z ofenzivy Tomáš Rachůnek s Dávidem Grígerem (oba Liberec) a Vojtěch Polák, z beků se rozloučili Dalimil Mikyska (Brno), Vladimír Eminger (Bremerhaven) a Matěj Stříteský (Plzeň). Kariéru musel přerušit Ondřej Šafář.

Útočník Martin Kadlec ze Sokolova, jehož čeká v Energii dvoutýdenní zkouška, se k týmu připojí v příštích dnech. "Dan Kowalczyk by měl být náhradou za Ondru Šafáře, který nám během léta nečekaně vypadl ze sestavy. Martin Kadlec u nás dostane šanci na zkoušku a uvidíme, jak si o ni řekne. Loňskou sezonu měl velmi povedenou, tak jsme se domluvili, že mu šanci dáme. Bude záležet na něm, jestli si to místo tady najde, nebo ne," podotkl Mariška.

S týmem už trénuje obránce Dominik Graňák, který se dosud přes léto připravoval individuálně. Naopak po operaci ještě chyběl obránce Martin Rohan a brankář Jan Bednář je na akci reprezentační dvacítky v Brně.

"Martin Rohan podstoupil drobný operační zákrok na noze. Měl by nám chybět přibližně týdny, uvidíme, jak rychle to půjde, ale věřím, že se do toho rychle dostane. Další ztráty zatím nemáme, všichni hráči by měli být připravení do tréninku," řekl Mariška.

Pro úvod sezony chce Energie Frka a případně i další krátkodobé posily. "S hráči jsme v kontaktu, ale není to úplně jednoduché se s těmi kluby domluvit. Hráči mají zájem tu hrát, my zájem máme také, ale je tam ještě spousta věcí k řešení. Uvidíme, jak se nám podaří doladit věci ohledně pojištění, smluv a různých povolení. Někde jsme v jednání trochu dál, jinde spíše na začátku," prohlásil Mariška k možným zámořským posilám.

V přípravě by měli dostat příležitost i junioři. "Počítáme, že kluci šanci určitě dostanou, minimálně teď na začátku přípravy, kdy bychom chtěli dát více prostoru mladším hráčům a hráčům, co jsou u nás na zkoušku. Bude záležet zejména na nich, jak si o to místo řeknou a jestli nás zaujmou, nebo ne," dodal Mariška.

První test čeká Energii v úterý 4. srpna v rámci Generali Česká Cupu v Mladé Boleslavi.

HC Energie Karlovy Vary Vše o klubu ZDE

Chomutovský pád střemhlav dolů. Co bude s hráčskými právy?
Video se připravuje ...

Zemřel Ondřej Buchtela. Mladého hokejistu postihl vzácný typ rakoviny
Video se připravuje ...

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Finále
Články odjinud


Články odjinud