SESTŘIHY: Gólové hody! Boleslav zničila Liberec 8:2, Kladno vyhořelo 3:8

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Čtvrteční hokejový program Generali Česká Cupu přinesl gólové hody. Mladá Boleslav na svém hřišti zničila rivala z Liberce 8:2. Kometa se ani počtvrté v řadě neradovala z výhry, když opět nestačila na Olomouc a padla 2:5. Sparta vyloupila Plzeň po vítězství 5:1. Litvínov vrátil Karlovým Varům pětigólový výprask debaklem 6:0. Vítkovice porazily prvoligový Přerov těsně 1:0. Zlín vynuloval Třinec 4:0. Kladno schytalo od Českých Budějovic výprask 3:8. V divokém východočeském derby se z výhry 6:5 v prodloužení radoval opět Hradec Králové.

Alderson při výprasku Tygrů zazářil hattrickem

Zklamání fanoušků Mladé Boleslavi z posledního zápasu v Liberci (0:2) Bruslaři rychle ukončili. Ve 4. a 5. minutě otevřel skóre domácího utkání kanadský útočník Brandon Alderson. Jedna z letních posil klubu z města automobilů později zkompletovala hattrick osmým gólem do branky Jaroslava Pavelky.

Bílí Tygři duel absolutně nezvládli, branky obránců Ronalda Knota a Tomáše Hanouska pouze mírnily výprask na ledě velkého rivala. Mladá Boleslav si ve skupině B Generali Česká Cupu připsala první vítězství za tři body.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Liberec 8:2. Domácí rozstříleli Tygry, hattrickem se blýskl Alderson

Domácí: 03:53. Alderson, 04:13. Alderson, 14:01. Kousal, 28:30. Zohorna, 35:33. Fillmann, 40:34. Cienciala, 47:33. Strnad, 48:14. Alderson

Hosté: 26:36. Knot, 53:34. Hanousek

Domácí: Krošelj (Růžička) – Hrbas, Klikorka, Dlapa, Pláněk (C), Bernad, Fillman – Cienciala, Zohorna, Šťastný (A) – Strnad, Najman, Kousal – Alderson, Zbořil, Jaaskelainen – Lunter, Bičevskis, Stránský (A)

Hosté: Pavelka (Kváča) – Šmíd (C), Knot, Rosandič, Hanousek, Kunst, Štibinger – Birner (A), Filippi, Bulíř – Rachůnek, Gríger, Lenc – Vlach, Šír, Rychlovský

Pešina, Pražák – Votrubec, Ševic

ŠKOENERGO Aréna

353 diváků

BK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

Bílí Tygři Liberec Vše o klubu ZDE

Kometa i počtvrté bez bodu

Druhou bitvu na moravském poli znovu rozjela lépe Olomouc. V 11. minutě hry se v přesilovce prosadil útočník Lukáš Kucsera, bývalý hráč Komety, který si připsal asistenci na druhé trefě Hanáků. Utkání v podstatě rozhodl na začátku druhé dvacetiminutovky Jan Knotek.

Brno sice dokázalo snížit nepříznivé skóre na 1:3, ani ne za čtyři minut však brankář Karel Vejmelka inkasoval ještě dva góly. Kometa nezvládla i čtvrtý zápas před novou sezonou a ve skupině C zůstává bez zisku jediného bodu poslední.

SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 5:2. Moravská bitva pro Hanáky, hosté padli počtvrté v řadě

Domácí: 10:44. Kucsera, 14:08. Kolouch, 20:24. Knotek, 22:21. Navrátil, 25:18. Gřeš

Hosté: 21:31. Střondala, 48:35. Mueller

Domácí: Lukáš (Mokrý) – Hlaváč, Dujsík, Ondrušek (A), Škůrek, Rutar, Černý, Valenta – Ostřížek, Knotek (A), Bambula – Burian (C), Kolouch, Kucsera – Klimek, Nahodil, Káňa – Gřeš, Mácha, Navrátil

Hosté: Vejmelka (Klimeš) – Pyrochta, Freibergs, Mikyska, Němec (A), Bartejs, Zábranský, Gulaši – Zaťovič (C), Holík, Mueller – Vincour, Rákos, Schneider – Horky, Střondala, Šoustal – Kunc, Kusko, Kratochvíl

Michal Dědek, Adam Kika – Jiří Gebauer, Vladimír Rožánek

Zimní stadion Olomouc

950 diváků

HC Olomouc Vše o klubu ZDE

HC Kometa Brno Vše o klubu ZDE

Sparta vrátila Škodovce úder

Ve skupině A vyhrála Sparta přesvědčivě na ledě Plzně 5:1. Pražané tak vrátili Západočechům domácí porážku, dvěma body za nahrávky k tomu pomohl obránce Jan Košťálek. Plzeň je poslední v tabulce, uhrála ze tří zápasů jen dva body.

"Na Kladně nám nevyšla druhá třetina, která z naší strany nebyla dobrá. Ve třetí už jsme hráli lépe, chtěli jsme se od ní odrazit. Chceme, aby to každým zápasem bylo lepší a formovali jsme výkony směrem ke startu extraligy. Gólový rozdíl byl díky výkonu brankáře Matěje Machovského. Zachytal výborně. Vysoká výhra nás povzbudí, navíc jsme předvedli zatím náš nejlepší výkon," uvedl pro web Sparty útočník Andrej Kudrna.

SESTŘIH: Plzeň - Sparta Praha 1:5. Jasnou výhru Pražanů pečetil gólem mladík Klimo

Domácí: 23:48. Suchý

Hosté: 01:38. Zikmund, 22:37. Kudrna, 30:48. Tomášek, 40:48. Dvořáček, 59:13. Klimo

Domácí: Pavlát (Micka) – Lang, Kaňák, Houdek, Čerešňák, Vráblík, Jiříček – Malát, Musil, Gulaš (C), Stach, Mertl (A), Kantner, Pour, Kracík, Přikryl, Straka (A), Kodýtek, Suchý

Hosté: Machovský (Neužil) – Piskáček, Košťálek, Jandus, Kalina, Pavelka, Jeřábek, Chvátal – Rousek (A), Pech, Kudrna, Tomášek, Sukeľ(A), Dvořáček, Buchtele (C), Říčka, Zikmund, Pšenička, Vitouch, Klimo

Svoboda, Šindel – Jelínek, Pešek

LOGSPEED CZ Aréna

825 diváků

HC Škoda Plzeň Vše o klubu ZDE

HC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Odplata Vervy za výprask

Litvínov deklasoval Karlovy Vary 6:0. Domácí vrátili Energii prohru 0:5 ze západu Čech, dva góly dal útočník Richard Jarůšek a čisté konto vychytal devatenáctiletý Šimon Zajíček.

SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:0. Verva oplatila hostům úterní výprask

Domácí: 05:34. Zygmunt, 06:10. Jarůšek, 15:33. Mahbod, 44:10. Pospíšil, 46:17. M. Havelka, 49:37. Jarůšek

Hosté:

Domácí: Zajíček (Godla) – Štich, Ščotka (A), Březák, Balinskis, Kudla, L. Doudera – P. Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Petružálek, Lyszczarczyk, Stříbrný – Zygmunt, Jícha, M. Havelka.

Hosté: Bednář (30. Hamrla) – Kotvan, Tureček, Kowalczyk, Šenkeřík (A), Pulpán (A), Weinhold, Vodička – Redlich, Machač, Vondráček – T. Mikúš (C), Vildumetz, Š. Kratochvil – M. Zabloudil, Hladonik, M. Kadlec – Šik, Křehlík, Bačo.

Horák, Sýkora – Frodl, Komárek

Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov

HC VERVA Litvínov Vše o klubu ZDE

HC Energie Karlovy Vary Vše o klubu ZDE

Po "sedmičce" se Vítkovice uskromnily

Ve skupině D udolaly Vítkovice Přerov 1:0, přestože v úterý vyhrály na jeho ledě vysoko 7:1. Prvoligový Přerov stále nebodoval, rozhodl útočník Jan Hruška ve 38. minutě.

SESTŘIH: Vítkovice - Přerov 1:0. Jedinou branku zápasu zařídil Jan Hruška

Domácí: 37:35. Hruška

Hosté:

Domácí: Dolejš (Mi. Svoboda) – Štencel, Koch, Kováč, Kubeš, Černý, Demel – Irgl, Hruška (A), Schleiss (A) – Lakatoš, Krenželok (C), Dej – Baláž, Werbik, Fridrich

Hosté: Kacetl (Postava) – Král, Hrabal (C), Dřímal, Zbořil (A), Forman, Kleiner, Gréč – Goiš (A), Hejcman, Ryšavý – Ma. Svoboda, Süss, Dvořák – Hajšman, Indrák, Peterka – Fencl, Hradil, Dobša

Kubičík, Obadal – Bryška, Hranoš

Ostravar aréna

HC VÍTKOVICE RIDERA Vše o klubu ZDE

HC ZUBR Přerov Vše o klubu ZDE

Oceláři poprvé prohráli

Zlín porazil Třinec 4:0. Berani vrátili Ocelářům úterní prohru 2:5, hosté v čtvrtém duelu poprvé ztratili.

SESTŘIH: Zlín - Třinec 4:0. Ševci přejeli Oceláře. Svěřenci Václava Varadi nedali ani gól

Domácí: 20:21. Okál, 24:35. Dufek, 26:57. Dobiáš, 59:24. Šlahař

Hosté:

Domácí: Huf (Kořének) – Žižka, Gazda, Nosek, Dluhoš, Hamrlík, Řezníček, Suhrada – Václavek, Fořt, Ondráček – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Dufek – Sebera, Karafiát, Dobiáš

Hosté: Štěpánek (Suchánek) – Jaroměřský, Hrachovský, Galvinš, Haman, Zahradníček, Adámek, Husák – Chmielewski, Marcinko, Růžička – Hrehorčák, Roman, Kovařčík O. – Kofroň, Veselý, Kurovský

Šír, Lederer – Mrkva, Hlavatý

ZS Luďka Čajky

PSG Berani Zlín Vše o klubu ZDE

HC Oceláři Třinec Vše o klubu ZDE

Motor převálcoval Rytíře

Ve druhém souboji skupiny na sebe narazila v Kladně mužstva, která se prohodila mezi elitou. Zatímco Rytíři po roce v extralize sestoupili, České Budějovice dosáhly kýženého postupu. Motor vedl na začátku třetí třetiny už 6:0, nakonec vyhrál 8:3. Závěr zápasu byl hodně nervózní a přinesl několik bitek.

SESTŘIH: Kladno - České Budějovice 3:8. Gólová smršť! Jihočeši nasázeli Kladnu osm branek

Domácí: 42:42. Bláha, 49:24. Urban, 51:32. Urban

Hosté: 00:11. Holec, 11:09. Indrák, 25:35. Pýcha, 26:13. Beránek, 37:02. Christov, 40:13. Venkrbec, 48:01. Plášil, 59:26. Holec

Domácí: Košarišťan (Jiroušek) – Kehar (A), Zelingr, Štochl, Sorokin, Mikliš, Zajíc, Ticháček – Hajný, Račuk (C), Bernat – Guman, Kubík, Routa – Hlava, Pitule (A), Jelínek – Urban, Filip, O. Bláha

Hosté: Patera (Strmeň) – Vydarený (A), Pavel, Pýcha (C), Plášil, Slováček, Kachyňa – Christov, Venkrbec, Holec – Novák (A), Gilbert, Toman – Beránek, Michnáč, Karabáček – Raška, Čížek, Indrák

Lacina, Pilný – Ganger, Klouček

ČEZ Stadion, Kladno

Rytíři Kladno Vše o klubu ZDE

Motor České Budějovice Vše o klubu ZDE

Přestřelku v derby rozsekl Smoleňák

Dynamo vedlo v utkání skupiny C na ledě Mountfieldu v úvodu druhé třetiny 2:0, ve 32. minutě už ale prohrávali hosté 2:3. Otočka se díky třem po sobě vstřeleným gólům povedla ale také jim. Na 5:5 vyrovnal v 57. minutě Kelly Klíma, jenž nasbíral tři body za dvě branky a nahrávku. Bitvu pak rozhodl v čase 63:55 Radek Smoleňák a Královéhradečtí tak uspěli v derby podruhé ve třech dnech.

SESTŘIH: Mountfield HK - Pardubice 6:5pp. Derby rozhodl v prodloužení Smoleňák

Domácí: 25:11. Pilař, 26:08. Perret, 31:39. Kelly Klíma, 49:24. Nedomlel, 56:35. Kelly Klíma, 63:55. Smoleňák

Hosté: 12:27. Tybor, 24:06. Mandát, 34:25. Mandát, 41:27. Tybor, 43:31. Tybor

Domácí: Lukeš (Mazanec) – Nedomlel (A), Zámorský, Jank, Gaspar, Šalda, F. Pavlík (A), Čáp – Lev, Cingel, Smoleňák (C) – Sklenář, Pilař, Kelly Klíma – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pavlík, Koukal, Orsava

Hosté: Nečas (Borovička) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, Holland, Kolář (A), Hrádek, Bučko – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – Kusý, Claireaux, Paulovič – Rohlík, Zeman, Machala