SESTŘIHY: Kometa před stopkou slaví první výhru. Litvínov - Sparta 1:3

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Ještě než se od pondělí na minimálně dva týdny přeruší hokejová Tipsport extraliga, stihli hokejisté Komety na svém hřišti oslavit první výhru v sezoně, když přehráli České Budějovice 4:3 po nájezdech. Litvínov po návratu z karantény nestačil doma na Spartu a prohrál rozdílem 1:3. Na vítězství pod Krušnými horami s Pražany čeká Verva od 27. října 2017.

Zářící Rakušan trefil Kometě první výhru

Utkání začalo ve velmi opatrném duchu s důrazem na pečlivou obranu. Poprvé ji narušili Jihočeši v osmé minutě, kdy od modré čáry vypálil Prokeš, brankář Klimeš, který nahradil Vejmelku, puk neudržel a Beránek jej pohotově dorazil do sítě.

Kometa se herně zvedla při první přesilovce, krátce po ní měl velkou šanci při svém prvním sezonním debutu Američan Mueller, nicméně vyrovnání zařídil jiný cizinec. Rakušan Schneider zužitkoval výtečnou individuální akci Klepiše a překonal Čiliaka.

Úvod druhé třetiny charakterizoval především boj o střední pásmo a snaha o prolomení obranné bariéry, což platilo pro obě mužstva. Šancí bylo v této fázi utkání jen poskrovnu.

K větší ofenzívě pak zavelelo Brno, v polovině zápasu Čiliakovi zatápěl čtvrtý brněnský útok, poté několikrát první, ale skóre se měnilo na druhé straně. Nejprve Christov dorazil za Klimeše střelu Suchánka a 75 sekund poté zaskočil brněnského gólmana Karabáček střelou z mezikruží.

Brno kontrovalo na konci druhého dějství využitou přesilovkou, když se v polovině 39. minuty prosadil Holík, nicméně cesta k vyrovnání pro něj byla složitá. Nováček dobře bránil a důsledně pokrýval prostor před Čiliakem, čímž tupil nápor Komety.

Ten gradoval s přibývajícím časem. O vyrovnání se nakonec postaral zblízka Horký po přihrávce Holíka. V prodloužení neproměnil sólo Brňan Plášek a Zaťovič trefil v posledních vteřinách tyč. O výhře rozhodla čtvrtá série nájezdů, v níž proměnil Schneider, naopak hosté neuspěli ani jednou.

SESTŘIH: Kometa - České Budějovice 4:3sn. Brňané si připsali první výhru v sezoně, zářil Schneider

Domácí: 15:00. Schneider, 38:30. P. Holík, 56:18. L. Horký, . Schneider

Hosté: 07:36. Beránek, 31:37. Christov, 32:52. Karabáček

Domácí: Klimeš (Vejmelka) – Freibergs, O. Němec, Pyrochta, Zbořil, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Vincour, Klepiš, Schneider – Valský, Rákos, L. Horký – Plášek ml., Střondala, Kunc.

Hosté: Čiliak (Patera) – Pýcha, Plášil, Vydarený, Allen, Suchánek, Slováček, Pavel – Jonák, Prokeš, Beránek – Christov, Venkrbec, Karabáček – D. Voženílek, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák, Raška I, Indrák.

Hradil, Veselý – Rampír, Špringl

DRFG arena

HC Kometa Brno Vše o klubu ZDE

Motor České Budějovice Vše o klubu ZDE

Pražané vítězí potřetí v řadě, poprvé se trefil Jeřábek

V duelu, který se hrál před prázdnými tribunami, se velmi brzy měnilo skóre. Už v polovině třetí minuty se provinil proti pravidlům hostující bek Jandus a Sparta po 11 sekundách v oslabení udeřila. Horák přebruslil Petružálka, ideálně předložil puk Řepíkovi a ten prostřelil gólmana Honzíka. Už za 41 vteřin bylo vyrovnáno, když Hanzl zakončil povedenou souhru s Hüblem.

Pražané pak sice nevyužili minutovou přesilovku pět na tři, ale vstoupili lépe také do druhého dějství. V čase 22:19 Buchteleho přihrávku nešťastně srazil hokejkou za záda vlastního gólmana Kudla. Ve 26. minutě mohl Buchtele zvýšit, jenže střela z dobré pozice mu nesedla ideálně a Honzík tak neměl větší problém zasáhnout.

Chvilku poté neuspěl ani Říčka. Na druhé straně se nenechal zahanbit Matějovský při možnostech Hübla. Ve 38. minutě zvýšil mladý obránce Jeřábek, když využil Buchteleho clony před Honzíkem a oslavil svůj první extraligový gól. Krátce před druhou pauzou byl vyloučen Řepík, hráči Vervy si stihli ještě vytvořit dvě slibné možnosti, ale Machovský byl pozorný.

Ve 43. minutě měl snížení na holi nejvýše umístěný český hráč na letošním draftem NHL Myšák, jehož si vybral slavný Montreal, Machovského však překonat nedokázal. Stejně dopadl i Hübl.

Na začátku 56. minuty svitla domácím ještě naděje, Dvořákovo podražení ale nepotrestali. V závěru oslabení naopak předvedli krásnou akci Horák, Jandus a Buchtele, jenž však na jejím konci tísněný kuriózně sám hokejkou vyrazil puk klouzající do prázdné branky mimo brankoviště. Pražané přesto bez problémů uhájili sedmou výhru nad Litvínovem v řadě.

SESTŘIH: Litvínov - Sparta 1:3. Třetí výhru Pražanů v řadě zpečetil bek Jeřábek prvním gólem

Domácí: 03:24. M. Hanzl

Hosté: 02:43. Řepík, 22:19. Buchtele, 37:41. Jeřábek

Domácí: Honzík (Godla) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Štich (A), Demel – P. Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Myšák, M. Hanzl (A), Zygmunt – Petružálek, Gerhát, M. Havelka.

Hosté: Machovský (Neužil) – Kalina, M. Jandus, T. Pavelka, Jeřábek, Tomáš Dvořák (A), Mikliš, J. Pohl – Rousek, Horák, Řepík (C) – Zikmund, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Kudrna – Dvořáček, Říčka, Forman.