Tipsport Extraliga - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Č. Budějovice - 11. října 2020   17:00

Brno
15:00' Schneider (Klepiš, Vincour) • 38:30' P. Holík (Mueller, Freibergs) • 56:18' L. Horký (P. Holík) • ' Schneider
4:3
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

2:0 (SN)

Č. Budějovice
07:36' Beránek  (Prokeš, Plášil) • 31:37' Christov  (Suchánek, Karabáček) • 32:52' Karabáček  (Venkrbec)
Brno
Hradil, Veselý – Rampír, Špringl
DRFG arena

SESTŘIH: Kometa - České Budějovice 4:3sn. Brňané si připsali první výhru v sezoně, zářil Schneider

V samostatných nájezdech uspěli jen hráči domácího celku – konkrétně Peter Schneider a Jakub Klepiš. Díky těmto dvěma přesným trefám a také v nájezdech bezchybnému Lukáši Klimešovi bere z dnešního utkání bod navíc Kometa.
Ode mě je to pro dnešek vše, z Brna vám přeji příjemný zbytek nedělního večera.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
Autorem vítězné branky je PETER SCHNEIDER.
Jakub Klepiš trefuje volný prostor mezi betony a je rozhodnuto.
Klimeš vychytal také Romana Prokeše. Opět zasáhl vyrážečkou.
Peter Schneider překonává Čiliaka střelou nad vyrážečku.
Adam Raška trefil vyrážečku domácího brankáře.
Peter Mueller trefil pouze Čiliakovu lapačku.
Miroslavu Indrákovi vypíchl Klimeš kotouč.
Tomáš Vincour minul branku.
Pavel Pýcha nepřekonal Klimešův pravý beton.
Samostatné nájezdy začínají.
Kometa měla více šancí skórovat nejen ve třetí třetině, ale také v prodloužení. I v nastaveném čase ale z tohoto souboje vyšel úspěšněji hostující gólman. Po krátké úpravě ledu budou následovat samostatné nájezdy.
65'
V nájezdech rozhodl o bodu navíc pro domácí Schneider
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:56'
Muellerovu střelu vyrazil Čiliak na Zaťoviče, který hostujícího gólmana překonal. Jenže kotouč se za zády brankáře Motoru odrazil od levé tyčky zpět do hry.
64:33'
Útočné tažení domácích skončilo na zadním mantinelu, kde souboj o kotouč vyhrály České Budějovice, které okamžitě přesměrovávají hru.
63:38'
Indrák přes bránícího hráče Komety na modré čáře neprošel. Brno se chystá na další ofenzivu.
62:45'
Kombinaci domácích před Čiliakem zakončil Zaťovič, ke střele z hranice brankoviště se přibližoval i Pyrochta. Ten však zaváhal, a nakonec do gólmana sám narazil.
61:27'
První střelu Pláška vytěsnil Čiliak betonem. Stejně povedeně zasáhl hostující brankář taky proti dorážce z předbrankového prostoru a dalšímu pokusu Pláška.
60:54'
Holík nedostal od Horkého přesnou přihrávku, to stálo domácí možnost vystřelit z přečíslení.
60:21'
Raška si vzal puk hned po buly, nabruslil do útočného pásma, objel branku, prokličkoval mezi hráči Komety, našel si místo v mezikruží a bekhendem zakončil po ledě. Nechybělo mnoho a puk by proklouzl pod Klimešovým levým betonem.
60:01'
Ve třetí třetině byli domácí aktivnější a herně lepší. Vyrovnávací branka byla po celou dobu na spadnutí, až se o ni v 57. minutě postaral ranou z první Luboš Horký. Žádný jiný gól v posledních čtyřech minutách třetího dějství nepadl a zápas tak pokračuje prodloužením.
60:00'
59:50'
Třetí třetina se dohraje ve středním pásmu. Ani jeden celek boj nevzdává, ale také se ani jednomu ze soupeřů nedaří prodrat do útoku. Dnes uvidíme prodloužení.
58:46'
Hraje se za brankou domácích. Motor se snaží, obrana Komety mu však nedovolí dostat se do předbrankového prostoru.
56:53'
Hosté se vidiny tříbodového vítězství nevzdávají. Sám se v mezikruží octil Novák, čehož využil ke střele do levého horního rohu. Klimeš natáhl po kotouči ruku, ten se však o jeho lapačku jen otřel a končí za brankou.
56:18'
Kometa právě vstřelila branku!
Necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny je vyrovnáno. LUBOŠ HORKÝ prostřelil Čiliaka nad vyrážečku střelou z první po přihrávce Petra Holíka. Asistence: Petr Holík.
55:34'
Domácí si v útočném pásmu poměrně nenápadně a neškodně přihrávali v okolí mantinelu. Poté se ale kotouč dostal z levého křídla do předbrankového prostoru, kde se strhla mela. O puk zabojovali hlavně Schneider s Vincourem, jež se dostali k dorážce.
54:11'
Také Klimeš si po dlouhé době sáhl na puk, když raději přerušil útočný nájezd hostujícího celku.
53:53'
Opět zasahovala Čiliakova lapačka. Tentokrát proti Zbořilově střele z pravého kruhu.
53:45'
Střondala byl po přechodu do útočné třetiny atakován Allenem, a tak se rozhodl jen pro nahození za branku. Kotouč je u Čiliaka v lapačce a hra je přerušena. Následovat bude komerční přestávka.
52:34'
Výměnu kotouče mezi Zaťovičem a Muellerem překazil Christov. Motor dostává puk ze svého pásma.
51:42'
Svozil objel branku, nahrál Kuncovi na pravý kruh, a ten kotouč předal Gulašimu. Střelu domácího obránce od modré čáry zastavil v mezikruží Prokeš.
50:36'
Od mantinelu na levém křídle a přes obránce zkusil své štěstí Freibergs. Pokus na bližší tyč vytěsnil hostující gólman do ochranné sítě.
49:56'
Klepišovu střelu z větší vzdálenosti zblokoval v mezikruží Prokeš. Kometa už je před Čiliakem a začíná kombinovat.
48:58'
U puku jsou stále domácí, ale nemohou přejít do útočného pásma. Volí proto cestu nahození, jejich pokusy ale nikam nevedou a Motor dokáže přesměrovat hru na druhou stranu.
47:54'
Po komerční přestávce se hra zklidnila. Kometa nahazuje na Čiliakovu branku z prostoru mezi modrými čarami.
46:44'
Gulašiho střela od modré se zastavila o pravý beton českobudějovického gólmana. Na dorážku či teč byl u pravé tyče připraven ještě Střondala. Motoru se po dlouhé době podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.
45:32'
Domácí drží soupeře pod tlakem. Od modré pálil Němec, proti jeho pokusu zasáhl Čiliak lapačkou a Klepiš už se k dorážce nedostal. I po rozehrávce Motoru je Brno nyní stále v útoku.
44:47'
Kometa kombinuje v útočném pásmu. Mueller z levého kruhu přestřelil. Ze stejného místa nemířil přesně ani Pyrochta.
43:55'
Vydarenému s Plášilem se nepodařilo dostat puk z pásma. Domácí jsou rozestaveni a připraveni ohrozit Čiliakovu branku, jejich střely však míří vedle.
43:05'
U levé tyče stál Holík, který dvakrát dorážel na bližší beton. Ani jedním pokusem se mu nepovedlo soupeřova brankáře překonat.
42:44'
42:06'
Domácí nezpracovali kotouč za Čiliakovou bránou, a tak musí pro puk až za Klimešem, jelikož hosté mezitím vyhodili.
41:40'
40:44'
Valský ujel po pravé straně do útočného pásma, odkud se chystal vybídnout svého spoluhráče, který najížděl blíže k bráně. Nahrávku zastavil Suchánek a následně se nedovoleným bráněním provinil hostující Plášil. Oba týmy budou hrát ve stejném počtu.
40:22'
Přesilovková kombinace Motoru po začátku třetí třetiny se odehrála na pravém křídle. Z mezikruží pálil Doležal, jeho střela byla namířena mimo levou tyč brněnské brány, Klimeš i přesto zasáhl.
40:01'
Začátek druhé třetiny odehráli hosté v početní výhodě, ale hned poté je Kometa zamkla v pásmu. Motor se nemohl dostat do útoku a o chvíli později ani vymanit z pevného brněnského sevření. Trenér Prospal musel sáhnout po oddechovém čase a nápor Komety pokračoval. Jenže ve 32. minutě se před Klimešem proti jednomu bránícímu hráči Brna objevili Jakub Suchánek a Vít Christov, jenž domácího gólmana střelou nad vyrážečku překonal. A následovala další přesná střela Českobudějovických, když se hned po buly trefil mezi pravou ruku a tělo Václav Karabáček. Brněnští snížili v přesilové hře, kdy procedil puk mezi betony Petr Holík. Aktuálně svítí na tabuli dvouminutový trest pro domácího obránce Svozila, a tak bude Motor další třetinu opět začínat v početní výhodě.
Třetí třetina začne cca v 18:49.
40:00'
39'
Holíkovu přesilovkou střelu si do vlastní branky srazil Pýcha, 2:3
39:48'
Domácí po vyhraném buly vyhazují.
39:40'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Stanislav Svozil – 2 min., vysoká hůl).
39:20'
Klimeš má plné ruce a nohy práce. Dvakrát zasahoval proti střelám z vrcholu kruhu, následovala prudká rána Prokeše z ostrého úhlu, která skončila na bližším betonu.
38:30'
Domácí přesilovou hru využívají. Čiliak najel proti střele PETRA HOLÍKA na hranu brankoviště a domácímu útočníkovi se podařilo poslat puk přesně mezi gólmanovy betony. Asistence: Peter Mueller, Ralfs Freibergs.
38:12'
Schneider nejprve z mezikruží nenašel Zaťoviče. Poté sám vystřelil z vrcholu pravé kruhu, jeho rána zamířila mimo.
37:29'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Daniel Voženílek – 2 min., sekání).
36:46'
Prokeš svou tvrdou ranou z bezprostřední blízkosti překvapil Klimeše. Puk totiž měli na hokejkách po celou dobu Klimešovi spoluhráči, za brankou však došlo k výměně kotouče a přesnou přihrávku na hranici brankoviště dostal právě Prokeš.
36:01'
35:54'
Kometě se v blízkosti modré čáry nepodařilo vyhodit. S pukem stále operují hosté.
34:59'
Voženílkova střela končí v mezikruží na bránícím Bartejsovi. Plášilovu ránu zase zablokoval Kunc.
34:09'
Kometa dostává puk za branku Českých Budějovic.
34:01'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Ondřej Němec – 2 min., nedovolené bránění).
33'
Po chybě domácí obrany se trefil Karabáček, 1:3
33:39'
Střela Vincoura z vrcholu levého kruhu končí mezi betony Čiliaka. Hra je přerušena a bude se vhazovat po gólmanově pravici.
32'
Suchánkovu střelu dorazil do odkryté branky Christov, 1:2
32:52'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Ihned po vhazování ve středním pásmu nabruslil do mezikruží útočného pásma VÁCLAV KARABÁČEK a trefil volný prostor mezi pravou rukou a tělem gólmana. Asistence: Matouš Venkrbec.
31:37'
Tak tohle je studená sprcha pro domácí. Kometa v uplynulé části hry držela soupeře pod tlakem, ale v jednu chvíli se v přečíslení dva na jednoho objevili Jakub Suchánek s VÍTEM CHRISTOVEM. Střelu Suchánka z pravého křídla Klimeš vyrazil, ale následná dorážka z levé strany od Christova už proletěla nad jeho vyrážečkou. Asistence: Jakub Suchánek, Václav Karabáček.
31:22'
Vincourovu střelu z ostrého úhlu ztečoval Čiliak za branku.
31:11'
Klepiš vystřelil z pravého kruhu přes obránce. Čiliak má kotouč v náručí a hra je opět přerušena.
30:43'
Nátlak Komety pokračuje i po time-outu hostů. Hráči domácího celku se cpou do brankoviště.
30:11'
Hra je přerušena. Hosté byli na ledě dlouho, navíc pod velkým tlakem, a vyhodili na zakázané uvolnění. A právě z toho důvodu si Motor vybírá oddechový čas.
29:42'
Kometa kombinuje v útočném pásmu a nutí Čiliaka hodně vyjíždět z branky. V dobré pozici se octil Valský, po jeho střele musel hostující gólman pokrýt další dvě dorážky.
28:45'
Prokeš se snažil vyvézt puk z pásma, ale na modré čáře neprošel přes Střondalu. Ten si naopak kotouč převzal a ohrozil branku soupeře.
28:21'
Po akcích hostujícího celku přišli na řadu domácí. Stáhli se okolo Čiliakovy branky a Plášek dvakrát dorážel u pravé tyče.
27:20'
Karabáček rychle přejel do útočného pásma, ale jeho přihrávka na levé křídlo na Christova byla také příliš rychlá a druhý jmenovaný ji nestihl zachytit. Motor však i nadále zůstává v útočné třetině.
26:34'
26:33'
Zbořil po vyhraném vhazování vyhazuje na druhou stranu kluziště.
25:31'
Karabáček zachytil vedle levé tyče puk, který vypadl ze souboje dvou hráčů u mantinelu. Nabruslil před Klimeše a pokusil se kotouč procpat mezi betony.
24:53'
Hráči Motoru si přihrávají ve středním pásmu. Zatím nenašli recept, jak se dostat za útočnou modrou čáru.
24:34'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Ondřej Němec – 2 min., držení).
24:03'
Na druhé straně vystřelil od modré čáry Bartejs. Jeho rána mířila daleko od levého horního rohu, Čiliak se i tak pro jistotu natáhl a ukryl kotouč do lapačky.
22:43'
Venkrbec s Christovem si prohodili brněnskou obranu a ocitli se sami před Klimeše. Zakončoval druhý jmenovaný z dvojice českobudějovických hráčů. Domácí gólman nepůsobil úplně jistým dojmem, ale levým betonem zakročil.
21:16'
20:57'
Zaváhání domácího brankáře ke gólu nevedlo. Klimeš u pravé tyče povyjel z branky, v tu chvíli měl puk na hokejce za brankou Přikryl, ale nepodařilo se mu jej procpat do předbrankového prostoru nebo jinam ke střele.
20:26'
Doležal otestoval střelou zápěstím Klimešův levý beton. Brněnský gólman vyráží kotouč před sebe a Kometa vyhazuje.
20:01'
Hosté na začátku druhé třetiny dohrávají přesilovou hru.
20:01'
První třetina dnešního duelu mezi Kometou Brno a Madetou Motor České Budějovice je za námi. Po opatrném začátku si větší tlak vytvořili hosté a proměnili jej v první branku, když střelu Radka Prokeše dorazil za Klimešova záda devatenáctiletý útočník Martin Beránek. Kometa měla šanci na vyrovnání v přesilové hře po vyloučení Karabáčka, v které z dobré pozice neproměnil kapitán Zaťovič. O vyrovnání se postaral až Peter Schneider, jenž využil přihrávku Jakuba Klepiše k dopravení puku na odkrytou bližší tyč za přemisťujícího se gólmana. Nechybělo mnoho a na konci první dvacetiminutovky skóroval hostující Plášil, případně z dorážky Venkrbec.
Druhá třetina za vyrovnaného stavu 1:1 začne cca v 17:53.
20:00'
19:46'
Klimeš vůbec neviděl na Plášilovu střelu od modré. Dobrou práci odvedl v předbrankovém prostoru i clonící Venkrbec. Domácí brankář nakonec zasahuje levým betonem a Kometa vyhazuje.
19:16'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Daniel Rákos – 2 min., krosček).
18:58'
Suchánek to na domácí branku napálil hned ze středního pásma. Jeho prudká rána letěla vedle levé tyče a končí na zadním mantinelu.
18:32'
Hraje se ve středním pásmu, ani jeden tým se nemůže dostat ke střele.
17:14'
Domácí vyhráli buly ve svém pásmu a kapitán Zaťovič puk podél mantinelu vyvezl. Za Čiliakovou brankou už se ale kotouče opět chopili hosté a Klimeš levým betonem zasahuje proti Allenově zakončení z krátké vzdálenosti.
15:55'
Závar před Klimešovou brankou začal hned po brněnském vyrovnání a neopadá. Po první nebezpečné střele domácí brankář doslova skočil a i nadále se má v brankovišti co ohánět.
15:00'
Jakub Klepiš s sebou na pravý kruh stáhl bránící hráče a také pozornost gólmana Čiliaka. K protější tyči už si mezitím najel PETER SCHNEIDER, který po Klepišově přesné přihrávce a střele do odkryté brány vyrovnává. Asistence: Jakub Klepiš. Tomáš Vincour.
14:31'
Mueller byl v bruslařském souboji rychlejší než Pýcha a sám po ledě z hranice brankoviště zakončil. Vzápětí musel Čiliak zasahovat proti další šanci Komety, když domácí vypálili z pravého kruhu.
13:52'
Zaťovič vypálil ihned po buly v útočném pásmu. Před ním stálo hned několik hráčů Motoru a kotouč trefil jen Karabáčka.
13:47'
Z druhé strany to zkoušel Mueller, který se také osvobodil od bránících hráčů soupeře. Hostující gólman byl opět připraven.
13:30'
Sám se na pravém křídle ukázal Horký, jeho pokus zamířil pouze na Čiliakův bližší beton.
12:19'
Voženílek unikl Horkému s Kuncem a poslal puk dál směrem dopředu. Nikdo z jeho spoluhráčů však záměr nepochopil a kotouč zůstává volný v útočném pásmu Českých Budějovic.
11:27'
11:16'
Kometa podruhé v této přesilovce zakládá útok z vlastního pásma. Rychlý přechod do útoku završil střelou od modré Zbořil.
10:24'
Mueller v individuální akci neprošel přes Slováčka se Suchánkem. Náladu si mohl zlepšit při zakončení kombinace z vrcholu levého kruhu, ale ani v tomto případě neuspěl.
09:45'
Kombinace domácích se zastavila u Zaťoviče, který z nulového úhlu střílel k odkryté bližší tyči. Puk kolem brány pouze proletěl a končí v rohu kluziště.
09:27'
A hosté to s napadáním trochu přehnali, je z toho dvouminutový trest za hákování pro Karabáčka.
09:23'
Gulaši se snaží rozehrát zpoza vlastní branky, je však těsně bráněn.
8'
Kometa - České Budějovice: Prokešovu ránu dorazil pohotově do sítě hostující Beránek, 0:1
08:49'
Motor se drží v útočném pásmu, Kometě se daří pouze vyhazovat podél mantinelu.
07:36'
Radek Prokeš dostal od Karla Plášila na modré čáře přihrávku na vrchol levého kruhu, odkud vystřelil. Kotouč se dostal k MARTINU BERÁNKOVI, který z dorážky otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Radek Prokeš, Karel Plášil.
06:49'
Po komerční přestávce a vhazování před Čiliakem se puku ujali hosté. Nedostali se dál než do středního pásma a další střela patří domácímu obránci Pyrochtovi.
05:32'
Přikryl za za brankou nevěděl, co s pukem. Nakonec jej jen nahodil před branku, kde u levé tyče čekal Doležal. Ten puk nasměroval do Klimešova levého betonu.
05:00'
Kometa se drží na puku ve středním a útočném pásmu. Její akce jsou však bez zakončení.
04:07'
Klimeš se chystal k rozehrávce zpoza branky, čehož si všiml hostující Jonák a okamžitě se vydal napadat. Situaci lépe vyřešil domácí gólman a posílá svůj tým do útoku.
03:44'
Rána Vydareného od modré čáry letěla nad branku. Klimeš i tak pro jistotu zasáhl nad břevnem vyrážečkou.
02:21'
Po závaru před brněnskou brankou oba celky vystřídaly a do další šance se dostal Plášek, jenž zkusil štěstí z ostrého úhlu. Trefil jen připraveného Čiliaka.
01:01'
Na druhé straně je také živo. Z vrcholu levého kruhu zamířil na vzdálenější tyč Mueller. V předbrankovém prostoru čekal Klepiš, na ránu Muellera však nedosáhl.
00:38'
Motor ovšem ihned přesměrovává hru. Od modré vypálil Plášil, na hranici brankoviště jeho střelu nebezpečně tečoval a dorážel Prokeš.
00:04'
Utkání začíná zakázaným uvolněním hostujícího celku a další buly se tak odehraje po Čiliakově pravici.
00:01'

HC Kometa Brno: Klimeš (Vejmelka) – Freibergs, O. Němec, Pyrochta, Zbořil, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Vincour, Klepiš, Schneider – Valský, Rákos, L. Horký – Plášek ml., Střondala, Kunc.

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Patera) – Pýcha, Plášil, Vydarený, Allen, Suchánek, Slováček, Pavel – Jonák, Prokeš, Beránek – Christov, Venkrbec, Karabáček – D. Voženílek, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák, Raška I, Indrák.

Rozhodčí: Hradil, Veselý – Rampír, Špringl.
Majitel a hlavní trenér modro-bílých Libor Zábranský dnes slaví jubileum – je to na den přesně šestnáct let, co začal působit v Kometě.
Madeta Motor České Budějovice

Motor má za sebou po návratu na extraligová kluziště čtyři utkání, z nichž si odnesl pouze jeden bod, a to z posledního domácího utkání proti Vítkovicím. Pro Ostravany to byl první zápas, ale i přes počáteční nerozehranost se dostali do dvoubrankového vedení. Pod vyrovnání se podepsali Vít Christov a Martin Beránek, což Českým Budějovicím vyneslo první bod do tabulky.
„Jeden bod je málo, chtěli jsme ze zápasu vytěžit víc. Věděli jsme, že Vítkovice naskakují po pauze a chtěli jsme toho využít dobrým startem,“ nechal se po utkání slyšet trenér Václav Prospal, „šance jsme na to měli. V zápase i v prodloužení.“

Jihočeši se ještě předtím utkali s Hradcem Králové (1:5), Mladou Boleslaví (2:5) a Plzní (2:4). S bilancí 2+1 je nejproduktivnějším hráčem Českých Budějovic Martin Novák, v závěsu jsou obránce Jakub Suchánek (1+1) a útočníci Vít Christov (1+1) a Zdeněk Doležal (0+2).
HC Kometa Brno

Brněnští svůj první zápas tohoto ročníku odehráli teprve v pátek, kdy na svém ledě přivítali Plzeň. Hosté se v utkání dostali do tříbrankového vedení, za domácí uprostřed druhé třetiny snížili Peter Schneider a Ralfs Freibergs. Plzeň si však dobře rozehraný duel vzít nenechala a Kometa svému soupeři podlehla 3:7. Třetím úspěšným střelcem Brna byl v 57. minutě Martin Zaťovič.

„Velká nerozehranost byla znát, tři góly v zápase jsme soupeři naprosto darovali,“ komentoval trenér Kamil Pokorný a dodal, že soupeř si zasloužil vyhrát.
Zdravím všechny hokejové fanoušky u online přenosu z dohrávky 3. kola Tipsport extraligy mezi týmy HC Kometa Brno a Madeta Motor České Budějovice.