Pavel Ryšavý
10. listopadu 2020 • 12:20

Kvapilův neobyčejný příběh: dobrý chlap, hráč jako prase, ale...

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Trénuje Čechy v UFC, nově i Procházku: Další boj brzy! Jirka je megaloman
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měl být ozdobou extraligy. Ve Spartě měl smlouvu na tuhle sezonu plus na dvě další. Jenže na snížení platu Marek Kvapil (35) nepřistoupil a v klubu skončil. Soutěž se rozjela bez něj. Asi jen sám ví, jestli se v ní ještě někdy objeví. Deník Sport mluvil s jeho bývalými spoluhráči, aby vám zkusil hvězdu představit jinak. Proč je Marek Kvapil tím Markem Kvapilem? Zkuste s námi projít jeho příběh. Na scéně každopádně chybí.Marek Kvapil je... Záleží, kdo bude zrovna větu doplňovat. Geniální hokejista? Výjimečný parťák? Zvláštní patron? Bez práce?

Na Spartě jeden z nejlepších hokejistů extraligy skončil, odmítl snížení platu. Klub vydal krátké stanovisko, že se svazek roztrhl a příběh končí. Víc z něj nevypáčíte. Ani z útočníka ne.

„Můžete si říct, že je specifický hráč. Ale jaký hráč, který je dobrý, specifický není? Trenér k nim vždycky musí najít nějakou cestu,“ vypálí hned svůj pohled Vladimír Růžička , trenér Mountfieldu HK, který Kvapila trénoval i v reprezentaci. „Vedl jsem několik hodně schopných hráčů. A jestli chcete uspět, je důležité je pochopit, objevit cestu k nim,“ má podle něj smysl s Kvapilem pracovat a mít ho na své straně.

Soutěž se v sobotu rozjela a jedna z největších hvězd chybí. Kvapil je v pětatřiceti letech pořád výjimečný hráč, možná jediný, který nese v sobě to samé, co Milan Gulaš. Udělá zápas, vyhraje ho. Teď však ne. Podle informací deníku Sport dohoda se Spartou o vyplacení ze smlouvy zní tak,

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
23. kolo
Články odjinud


Články odjinud