Sparta přehrála Motor, Dynamo udolalo Olomouc. Kometa - Třinec 7:0

Autor: ČTK, ros
0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Hokejisté Brna deklasovali ve třetím utkání v přípravě na extraligovou sezonu obhájce titulu Třinec 7:0. Sparta i podruhé porazila hráče Českých Budějovic, kteří tak neuspěli ani na čtvrtý pokus. Litvínov zdolal Kladno s hrajícím majitelem Jaromírem Jágrem v sestavě 2:0.

Kometa po úvodní remíze 3:3 v Třebíči přestřílela v úterý Znojmo 6:4 a i dnes potvrdili Jihomoravané dobrou ofenzivní pohodu, když ve své sestavě našli hned sedm úspěšných střelců a rozebrali třinecké Oceláře. Čisté konto uhájil slovenský brankář Matej Tomek.

Sparta se střetla s Českými Budějovicemi podruhé během tří dnů. V úterý vyhrála na ledě soupeře těsně 3:2, dnes hokejisty Motoru předčila 4:1. Dvakrát se v dresu vítězů střelecky prosadil útočník Filip Chlapík. Českobudějovičtí tak ztratili v přípravě i čtvrtý zápas.

Kladno se představilo v Litvínově i s ofenzivními legendami Tomášem Plekancem a Jágrem, přesto vyšli Rytíři naprázdno a po dvou výhrách tentokrát neuspěli. Se všemi hostujícími pokusy si poradil teprve dvacetiletý strážce domácí branky Šimon Zajíček. Za domácí se trefili Lukáš Stehlík a Giorgio Estephan, čerstvá posila Severočechů.

Vítkovičtí zdolali Zlín 3:2 v prodloužení, Mladá Boleslav nestačila na Plzeň (1:2) a Karlovy Vary přes vedení 2:1 ještě po 58 minutách prohrály s Hradcem Králové 2:4. V utkání turnaje Letní hokejové hry Olomouc podlehla Pardubicím 4:5 po nájezdech.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Branky:
17. Magee, 19. P. Holík, 26. Haščák, 26. Kollár, 39. L. Horký, 43. Zaťovič, 50. Kusko.

HC Vítkovice Ridera - PSG Berani Zlín 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky:
36. Dej, 51. Svačina, 65. Plášil - 11. T. Mikúš, 16. Hejcman.

HC Sparta Praha - Motor České Budějovice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky:
22. a 43. Chlapík, 19. Vitouch, 50. Mikliš - 38. Slováček.

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky
: 5. Koblasa, 27. Plutnar - 9. Lalancette, 59. Kelly Klíma, 59. Lamper, 60. Oksanen.

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky:
25. Stehlík, 32. Estephan.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky:
23. Claireaux - 2. Blomstrand, 46. Budík.

Letní hokejové hry:

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 2:3 - 0:0)
Branky:
18. Řezníček, 35. Dujsík, 44. J. Knotek, 55. J. Káňa II - 44. a rozhodující sam. nájezd Paulovič, 28. Robertson, 44. Rohlík, 56. Camara.