SESTŘIH: Dynamo - Olomouc 3:0. Msta bratra v závěru, domácí opět gumovali

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté Pardubic v rámci předehrávky 18. kola vynulovali Olomouc a vyhráli jasně 3:0. Už v 16. minutě dostal trest do konce utkání olomoucký Rostislav Olesz, který atakoval Tomáše Urbana. Dynamo se v dlouhé přesilovce neprosadilo, ale ve druhé třetině bruslí udeřil Filip Koffer. V poslední části zvýšili náskok Robert Kousal a Ondřej Vála, závěr ještě okořenila mela, při níž Adam Musil pomstil svého atakovaného bratra Davida. Vedoucí Dynamo vyhrálo osmý duel v řadě a drží se na špici tabulky. Hanáci se na třetí místo neposunuli. SESTŘIH a VIDEA z utkání sledujte na iSport.cz.

Hokejisté vedoucích Pardubic vyhráli v předehrávce 18. kola extraligy nad čtvrtou Olomoucí 3:0 a vybojovali osmou výhru v řadě. V čele tabulky unikli druhým Vítkovicím na rozdíl šesti bodů. Vítěznou branku vstřelil v polovině utkání Filip Koffer, ve druhém utkání za sebou udržel brankář Roman Will čisté konto.

Dynamo hrálo už v 6. minutě první přesilovku, v níž nebezpečně střílel Říčka, ale olomoucký brankář Lukáš se stihl přesunout. V urputné bitvě plné osobních soubojů dostali Východočeši k dispozici další početní výhodu v 16. minutě, kdy Olesz narazil u mantinelu Urbana a byl vyloučen do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. V pětiminutovém oslabení se Hanáci ubránili.

Hosté potom mohli jít do vedení, v další šanci se objevil Nahodil, jenže nemířil přesně. V rychlém protiútoku pak vystřelil Adam Musil a pohotovou dorážkou se prosadil Koffer. Pardubice od 32. minuty vedly 1:0, ale potom se musely bránit v oslabení po dvou vyloučeních obránce Vály.

Pardubický náskok mohl zvýšit Matýs, který se ve 48. minutě dostal před brankáře, ale skóre se ještě neměnilo. Zanedlouho po rozehrávce gólmana Lukáše získal puk Zohorna, pohotově našel Kousala, který už nasměroval puk do odkryté branky. Definitivní pojistku pro Dynamo přidal v 58. minutě obránce Vála.

Ohlasy trenérů:

Richard Král (Pardubice): „První třetina byla z naší strany trochu ospalejší. Možná nás zabrzdila i pětiminutová přesilovka, kterou jsme sehráli špatně. Od druhé třetiny jsme se zvedli a dokázali hosty dostat pod tlak. Měli jsme několik pasáží, kdy jsme je motali v pásmu. Za druhé a třetí dějství jsme si podle mě výhru zasloužili. Skvělý výkon opět podal brankář Will, byly tam i skvělé bloky od obránců. Olomouc hraje silový hokej, mají silné beky, proto jsme spokojení.“

Jan Tomajko (Olomouc): „Začali jsme dobře a první třetinu odehráli výborně. V té druhé už jsme bohužel měli několik výpadků. Za stavu 0:1 jsme si vytvořili pár příležitostí, které jsme neproměnili. Pardubice celkově výborně bránily, těžko jsme se prosazovali, s Pardubicemi si teď tolik šancí nevytvoříte. Bohužel jsme neskórovali, proto jsme nemohli vyhrát.“

Domácí: 31:39. Koffer, 48:39. R. Kousal, 57:25. Vála

Hosté:

Domácí: Will (Frodl) – T. Dvořák, Košťálek, D. Musil, Chabada, Vála, Bučko, Hrádek – R. Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Cienciala – Paulovič, A. Musil, Matýs – Koffer, Rákos, Urban.

Hosté: Lukáš (Jak. Sedláček) – Ondrušek, T. Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Mareš – J. Káňa, Nahodil, Orsava – Klimek, Kusko, Navrátil – Kunc, Knotek, Bambula – Olesz, Menšík, Rutar.

Kika, Veselý – Ondráček, Rampír

Enteria arena, Pardubice

8052 diváků

Nejatraktivnější momenty

Pardubice - Olomouc: Ondřej Vála se prosadil střelou k levé tyči, 3:0

Pardubice - Olomouc: Lukášova hrubka přinesla branku pro Kousala, 2:0

Pardubice - Olomouc: Koffer vstřelil svou premiérovou branku v letošním ročníku, 1:0

Pardubice - Olomouc: Nepříjemná srážka dvou olomouckých hráčů ve středním pásmu

Pardubice - Olomouc: Olesz fauloval Urbana ve zranitelné pozici

Pardubice - Olomouc: Lukáš podržel Moru v oslabení dobrým zákrokem

Pardubice - Olomouc: Před zápasem proběhlo několik ocenění v rámci akce Dynamo děkuje