Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Video placeholder
Šampioni slaví! Kapitán Třince Vrána zvedl pohár nad hlavu
Zkušený bek Tomáš Kundrátek se po dosažení mistrovského hattricku v Třinci stěhuje do brněnské Komety
Tomáš Kundrátek byl při oslavách v dobrém rozmaru
Třinečtí Oceláři Petr Vrána (uprostřed), Martin Růžička (vpravo) a Tomáš Kundrátek slaví mistrovský titul
Tomáš Kundrátek vystupuje z autobusu s mistrovským pohárem
Andrej Nestrašil zařídil v 38. minutě vedení Třince 2:1
Andrej Nestrašil obrátil stav utkání pro Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z branky Andreje Nestrašila
23
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!

Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.

Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).

Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.

Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 22. května 2024

22. května 2024 · 16:24

Obránce Jan Košťálek se přesouvá z Pardubic do Vítkovic! Podle webu Dynama na jeden rok přerušil platný kontrakt. „Odvedl tu kus práce. Nyní se naše cesty na rok rozejdou a já věřím, že se za rok znovu spojí," řekl sportovní ředitel Petr Sýkora.

 

Ve Vítkovicích se na novou tvář velmi těší. „Honza Košťálek je obrovská posila pro naši obranu a celý náš tým. Je to top hráč, reprezentant, který nyní bude oblékat náš vítkovický modro-bílý dres a my jsme za to strašně rádi,“ uvedl sportovní ředitel Roman Šimíček.

Pardubický obránce Jan Košťálek pálí na branku Sparty
Pardubický obránce Jan Košťálek pálí na branku Sparty
Důležitý moment
Dynamo Pardubice
22. května 2024 · 13:01

Pardubicích se rozhodli dál věřit Marku Zadinovi. Trenér, který převzal Dynamo v průběhu uplynulého ročníku po Václavu Varaďovi, podepsal s klubem novou smlouvu. Pod vedením dvaapadesátiletého kouče Východočeši ovládli základní část a dostali se do finále play off po 12 letech. „Čelil v průběhu minulé sezony obrovskému tlaku a dokázal se s ním vypořádat. Skvěle pracoval s týmem a prokázal, že do role hlavního trenéra velkého klubu dozrál. Hned při své premiéře byl jeden gól od dosažení nejvyšší mety. Získal si tím důvěru vedení a já věřím, že je člověkem na svém místě. Marek má naši DNA, v Pardubicích hrál, u naší mládeže vyrostl jako trenér. Věřím, že A-tým pod jeho vedením čekají úspěšné roky,“ uvedl klubový majitel Petr Dědek.

Zprávy ze dne 19. května 2024

Motor České Budějovice
19. května 2024 · 14:38

Další posilou Českých Budějovic se stal kanadský obránce Will Reilly. Šestadvacetiletý hráč přijde z nižší zámořské soutěže ECHL z týmu Florida Everblades, s kterým ještě bojuje v play off. V kádru Motoru nahradí o čtyři roky mladšího Mikuláše Hovorku, který podepsal smlouvu v NHL s Floridou Panthers. Na jihu Čech uzavřel Reilly roční smlouvu s opcí, uvedl klub na webu. "Snažili jsme se najít typologicky podobného hráče, což není vůbec snadné, ale Will Reilly to pro nás splňuje. Je to velký pravák, který nám může pomoci v přesilovkách i v oslabení. Viděli jsme ho ve spoustě zápasů a věříme, že naše očekávání naplní," řekl sportovní manažer Jiří Novotný.

 

Zprávy ze dne 17. května 2024

Důležitý moment
HC Sparta Praha
17. května 2024 · 21:14

Sparta vzápětí oznámila, že získala Tomáše Hyku na tři sezony. 31letý útočník skončil po dvou letech v Dynamu, které s ním rozvázalo smlouvu platnou do roku 2028. „Život jde dál. Angažmá ve Spartě je pro mě velká motivace," řekl pro klubový web Hyka. A jak se dohoda upekla? „Ze dne na den. Agent mi po sezoně zavolal, že chtějí v Pardubicích ukončit spolupráci, takže jsme hledali, kdo by měl zájem. Sparta se hned ozvala, měla největší zájem, takže jsem už nechtěl čekat. Sparta je skvělý klub a navíc budu doma," doplnil. V uplynulé sezoně zapsal 16 branek a 29 asistencí v základní části k tomu 6 přihrávek v play off. „Chtěli jsme do týmu přivést ještě jednoho praváka, kvalitního bruslaře a produktivního hráče. Tomáše znám dlouho, je to pracovitý kluk, co vnese do týmu pohyb a zlepší naši přesilovku,“ řekl sportovní ředitel Tomáš Divíšek.

 

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů