Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Video placeholder
Šampioni slaví! Kapitán Třince Vrána zvedl pohár nad hlavu
Zkušený bek Tomáš Kundrátek se po dosažení mistrovského hattricku v Třinci stěhuje do brněnské Komety
Tomáš Kundrátek byl při oslavách v dobrém rozmaru
Třinečtí Oceláři Petr Vrána (uprostřed), Martin Růžička (vpravo) a Tomáš Kundrátek slaví mistrovský titul
Tomáš Kundrátek vystupuje z autobusu s mistrovským pohárem
Andrej Nestrašil zařídil v 38. minutě vedení Třince 2:1
Andrej Nestrašil obrátil stav utkání pro Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z branky Andreje Nestrašila
23
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!

Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.

Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).

Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.

Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 2. května 2025

Karlovy Vary
2. května 2025 · 12:00

Vedení hokejistů Karlových Varů oznámilo, že s lotyšským útočníkem Eduardsem Tralmaksem, který si v Kladně vybojoval kontrakt v Detroitu v NHL, podepsalo víceletou smlouvu. V případě jeho návratu do Evropy je Energie připravena okamžitě jeho služeb využít. Západočeši o tom informovali na webu.

Přestože bude Tralmaks v příští sezóně působit v zámoří, jeho smlouva s Karlovými Vary zůstává v platnosti. „Eduardsovi přejeme hodně štěstí v jeho působení v zámoří. Věříme, že se mu bude dařit a že si naplno vychutná šanci, kterou si vybojoval. Zároveň ale platí, že jakmile se rozhodne vrátit do Evropy, bude pro něj Energie připravena," uvedl jednatel klubu Daniel Tobolka.

Zájem o hráčovy služby je ze strany Energie dlouhodobý. „O Eddieho jsme hodně usilovali už v loňském roce, ale vzhledem k platné smlouvě - respektive uplatnění opčního práva ze strany Rytířů - k jeho příchodu nedošlo. Letos jsme se již dohodli na angažmá v Energii, nicméně jeho odchod do zámoří bohužel znamená, že se jeho působení v našem klubu musí odložit," řekl sportovní ředitel Jiří Kalous.

Dynamo Pardubice
2. května 2025 · 11:35

Vedle oznámených příchodů trenérů Filipa Pešána a Karla Mlejnka se v Pardubicích dotahují i hráčské přesuny. A to oběma směry. Více čtěte ZDE>>>

 

Hokejisté Dynama Pardubice
Hokejisté Dynama Pardubice
Mountfield HK
2. května 2025 · 11:11

Na pozici asistenta hlavního kouče hokejistů extraligového Hradce Králové skončil po třech letech na vlastní žádost Tomáš Hamara. Dvaapadesátiletý trenér měl na východě Čech platný kontrakt, ale vyslyšel nabídku prvoligového nováčka z Tábora a vedení Mountfieldu ho uvolnilo. Klub o tom informoval na webu.

Bílí Tygři Liberec
2. května 2025 · 10:52

Liberec hlásí velkou posilu do ofenzivy. Pod Ještěd se vrací útočník Adam Najman, který uplynulou sezonu strávil v barvách finského Illvesu a ve 32 duelech zaznamenal 11 bodů. Na severu Čech podepsal tříletý kontrakt

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů