Zmítající se Slavia získala na měsíční hostování z Pardubic útočníka Sima

Kanaďan Sim teď bude minimálně měsíc řádit v dresu pražské Slavie.
Kanaďan Sim teď bude minimálně měsíc řádit v dresu pražské Slavie.Zdroj: Jaroslav Legner (Sport)
ČTK, iSport.cz
Hokej
Začít diskusi (0)

Kanadský hokejový útočník Jonathan Sim bude hostovat měsíc z Pardubic v pražské Slavii. Čtyřiatřicetiletý hráč, který má na kontě 469 zápasů v NHL, by paradoxně měl nastoupit už dnes ve vzájemném duelu na východě Čech. Sim tak bude další posilou trápícího se týmu Vladimíra Růžičky po Michalu Vondrkovi, který se vrátil z Kärpätu Oulu a také se představí poprvé na pardubickém ledě.

Sim přišel do Pardubic v létě po krátkém působení ve švýcarském Fribourgu a připsal si v 21 zápasech šest bodů za dvě branky a čtyři asistence. V roce 1999 vyhrál Stanley Cup s Dallasem, v NHL hrál také za Nashville, Los Angeles, Pittsburgh, Philadelphii, Floridu, Atlantu a New York Islnders.

"Přichází k nám na měsíc," řekl pro ČTK a Sport.cz trenér a generální manažer Slavie Vladimír Růžička.

Slavia je dvanáctá, třikrát za sebou nebodovala, na plný zisk čeká už sedm utkání a za tu dobu nasbírala jen tři body. Za poslední tři zápasy vstřelila jediný gól a Růžička hledá další posily, hlavně kanadské.

"Děláme na jednom hráči z Německa a na dvou ze zámoří. Chtěli bychom, aby to bylo hotové co nejrychleji. Doufáme, že do příštího týdne. Není to jednoduché získat hráče z Kanady nebo ho vyvázat ze smlouvy z německé ligy," doplnil Růžička, který se zajímá i o Kanaďana Bryana McGregora z Třince.

Potenciální posily na střídavé starty hledá v první lize a jedná s Ústím nad Labem. "Máme na střídavý start Třetinu, který za nás hrál jeden zápas, a Roda. Jednám dál s Ústím o nějakých dalších hráčích," dodal Růžička.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů