25. července 2013 • 17:08

Budějovičtí nemají vyhráno. Most popírá, že odsouhlasil prodej licence

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
REVIEW Sparty: Priskeho odchod? Polemika: Neodejde. Ne, klíčem bude Friis
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nově budovaný českobudějovický hokejový klub zřejmě ještě nemá jistotu, že získá prvoligovou licenci od Mostu. Severočeský celek, který má dlouhodobě ekonomické potíže, jedná rovněž o spolupráci s extraligovým Litvínovem a mohl by se stát jeho farmou.Podle bývalého útočníka Radka Bělohlava, který se angažuje s dalšími bývalými hokejisty v záchraně hokeje v Českých Budějovicích po odchodu HC Mountfield do Hradce Králové, má nový tým CB Hokej 2013 s Mostem dohodu o smlouvě budoucí.

Ve středu rada města rozhodla, že právě tento klub získá do pronájmu zimní stadion v Českých Budějovicích, o který usiloval také konkurenční Motor České Budějovice. Ten má licenci na první ligu od Hradce Králové.

Mostecký manažer Bohumil Slavíček ve čtvrtek uvedl, že zatím nepadlo rozhodnutí, kterou variantu klub zvolí. "Vedení se snaží najít to nejlepší řešení pro další chod klubu. Jedním z řešení se nabízela, nebo stále ještě nabízí, varianta prodeje licence do Českých Budějovic a následná ekonomická stabilizace klubu ve druhé lize. Druhým možným řešením je úzká spolupráce s HC Verva Litvínov," uvedl Slavíček v prohlášení.

V současné době prý klub s Litvínovem intenzivně jedná. "Nabízí se velmi reálná možnost, že se náš klub stane farmou Litvínova. V případě, že budou jednání úspěšná, dojde ze strany litvínovského klubu k pomoci jak po sportovní stránce, tak i po stránce ekonomické," řekl Slavíček. Po minulé sezoně podle něj Mostu zbývá uhradit ještě 30 procent dluhů.

Bělohlav zůstává v klidu

Podle Bělohlava však Slavíčkovo prohlášení nemůže nic změnit na tom, že České Budějovice nakonec licenci získají. "My jednáme s panem (Valentinem) Korolem a to je jednatel klubu. Vyjádření pana Slavíčka nás proto příliš nezajímá. S jednatelem HC Most jsme podepsali smlouvu o smlouvě budoucí, která nám zajišťuje získání licence na první ligu," řekl ČTK Bělohlav.

Dodal, že se v nejbližší době sejde s Korolem a záležitost dotáhnou do konce. Bělohlav proto vůbec nepochybuje o tom, že subjekt spojený s jeho osobou bude v následující sezoně hrát v Českých Budějovicích první ligu.

"Město přislíbilo halu skupině od Radka Bělohlava, ale to je zatím jen takové malé plus, tak doufám, že ta jednání budou úspěšně pokračovat a dobře to dopadne," řekl novinářům Martin Hanzal, který jakožto jeden z odchovanců aktivně podporuje zachování hokeje v Českých Budějovicích.

Osobně se prý bude angažovat, až přijde správný čas. "Je to neustále v jednání. S Alešem Kotalíkem jsme ve spojení a o celé situaci mě podrobně informuje. Říkal, že až bude správný čas, tak do toho vstoupíme," nastínil útočník Phoenixu.

"Ty dojmy, když jsem slyšel, že extraliga mizí z Českých Budějovic, nebyly nic moc. Pocházím tam odsud, žiju tam odmala, a když pak zjistíte, že tam hokej ze dne na den skončí, tak je to šok. I proto jsme se do toho chtěli zapojit, aby se tam letos alespoň ta první liga hrála a dostalo se to nějak zpátky," vysvětlil své hlavní pohnutky Hanzal.

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud