Slováci chtějí Vůjtka i dál, šéf svazu s ním bude jednat o nové smlouvě | iSport.cz
Květoslav Šimek
28. května 2014 • 17:59

Slováci chtějí Vůjtka i dál, šéf svazu s ním bude jednat o nové smlouvě

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenští hokejisté mají i dál zájem o služby trenéra Vladimíra Vůjtka (67 let). Prezident Slovenského svazu ledního hokeje Igor Nemeček s ním bude jednat o nové smlouvě, která Vůjtkovi po šampionátu v Minsku skončila. Rozhodl o tom Výkonný výbor svazu.„Od členů Výkonného výboru jsem dostal mandát na to, abych s Vladimírem Vůjtkem začal jednání o prodloužení spolupráce i na další sezonu,“ řekl Nemeček pro tiskovou agenturu TASR.

Trenér Vůjtek začal na Slovensku pracovat v srpnu 2011. S jasným úkolem – postoupit na olympiádu v Soči. To se mu se slovenskou reprezentací povedlo hned na mistrovství světa ve Finsku a Švédsku 2012, kde s ní vybojoval senzační stříbro.

Před rokem skončil Vůjtek se Slovenskem osmý, letos v Minsku devátý. O olympiádě v Soči sám mluví jako o propadáku - Slovensko tam skončilo předposlední, jedenácté. Po olympiádě také nabídnul Vůjtek svou rezignaci, ale šéfové svazu ji nepřijali. A podpořili jej i hráči.

To samé se stalo i po šampionátu v Minsku. „Je to dobrý člověk a super trenér,“ říkal na Vůjtkovu adresu zkušený útočník Ladislav Nagy. „Bylo by dobré, kdyby zůstal u národního týmu. Dokázal v šatně vytvořit pohodu.“

Vůjtek zatím jednání o prodloužení smlouvy na Slovensku nekomentuje. S tím, že na rozhodnutí je ještě čas. Už dřív ovšem naznačil, že jej mistrovství světa v Praze a Ostravě 2015 láká. Není divu – Slovensko bude hrát skupinu v Ostravě, kde je zkušený trenér a klimkovický rodák doma.

Témata:  sport, hokej, vůjtek, slovensko
Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud