30. května 2016 • 21:45

Chtěl být Dominátor! Furchovi se splnil sen a setkal se s Haškem

Autor:
Chtěl být Dominátor! Furchovi se splnil sen a opravdu se s Haškem setkal
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když ho šel v sedmi letech po Naganu vítat v tričku s nápisem „Budu Dominátor“, ještě netušil, že i on odstartuje úspěšnou gólmanskou kariéru. 26letý Dominik Furch k legendárnímu Dominikovi Haškovi vzhlížel, teď se s ním setkal! A to díky deníku Sport. „Je vidět, že sny se někdy splní,“ pousmál se reprezentační brankář, který zazářil na posledním mistrovství světa. A za výkony uslyšel velkou pochvalu.Podal mu ruku. „Ahoj, gólmane!“ Olympijský šampion z Nagana a možná nejlepší brankář všech dob takhle přivítal Dominika Furcha, který si jako sedmiletý klučina oblékl tričko s nápisem „Jsem Dominik, budu Dominátor!“ a šel hokejového Boha pozdravit k prezidentovi Václavu Havlovi po příletu z bájné olympiády.

„Určitě je to hodně příjemný. Je to hezký a těší mě, jestli i tohle byla jedna z motivací, proč se z Dominika stal výborný gólman,“ reagoval Hašek při osobním setkání. Když viděl sedmiletého klučinu na fotografii, pousmál se.

„Je to teď trochu legrační, ale i tyhle příběhy jsou na sportu krásné,“ dodal 51letý někdejší brankář v obsáhlém dvojrozhovoru pro deník Sport. Od Furcha uslyšel několik komplimentů, stejně jako hokejový národ u televize hltal jeho neuvěřitelné zákroky na bájné olympiádě.

Chtěl být Dominátor! Furchovi se splnil sen a opravdu se s Haškem setkal

Hašek zase ocenil způsob, jakým gólman Omsku chytal na šampionátu v Moskvě. „Dostat dva góly ze hry při čtyřech zápasech, to je fantastické. Samozřejmě musím pochválit i obranu, hodně mu pomáhala. Ale to nic nemění na tom, že Dominik chytal výborně,“ reagoval Hašek, jenž celkem šestkrát získal Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana v NHL.

Furchovi pochopitelně nezapomněl ani podepsat fotografii, na níž je tričko zobrazené. „Tak si to podepíšeme navzájem, ne? Taky mi to podepiš,“ vyzval s úsměvem reprezentačního gólmana. Za odměnu dostal Furch i několik plechovek nápoje, který Hašek vyvinul.

Téma rozhovoru ale zůstalo hokejové… Více se dozvíte v úterním Sportu!

Obsáhlý dvojrozhovor čtěte v úterním vydání deníku Sport!

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, hokej, hašek, Furch
 Klasická verze
Mobilní verze