Derby Slavia - Sparta: Krupp bouřící fanoušky čekal, Kanaďan si užíval | iSport.cz
Jaroslav Kalina
23. srpna 2018 • 22:31

Derby Slavia - Sparta: Krupp bouřící fanoušky čekal, Kanaďan si užíval

TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zničili tradiční švýcarský klub a skolili německého mistra. Na věčném rivalovi z Edenu si ale hokejisté Sparty pořádně vylámali zuby. V derby pražských „S“, které již čtvrtým rokem pořádají soupeři pouze v přípravě na novou sezonu, opět nikdo neznal favorita. Sešívaná družina hrající první ligu se nezalekla nabitého sparťanského kádru a na výběr Uweho Kruppa pořádně vlétla. Výhru 3:2 v prodloužení sice vybojovalo mužstvo v rudých dresech, ale slávisté se mohou hrdě poplácat po ramenou.Byl to opět hokejový svátek. Fanoušci Sparty i Slavie se sešli na jediné sezonní bitvě městských rivalů a náramně se bavili. Na letošní derby do slávistického stadionu přišlo podívat 3 148 diváků. Atmosféra vydatně připomínala vyhlášená extraligová derby, na které kvůli sestupu sešívaných mohou už čtyři roky jen vzpomínat.

Obě mužstva jsou však nesmírně nadšena, když se spolu mohou utkat alespoň jednou v přípravě. Utkání má pro sparťany i slávisty stále obrovskou šťávu. Především pro o ligu níž hrající sešívané, kteří se na Spartu chtěli pořádně vytáhnout. Nechybělo málo a radovali se z výhry. Smrtící ránu však vypálil v prodloužení sparťan Andrej Kudrna a stvrdil tak další vítězství Pražanů v letní přípravě, ve které skolili Davos 10:2, či vítěze německé ligy z Mnichova poměrem 8:1.

„Věděli jsme, že mají pořádně rozjetou přípravu. My ale hráli srdcem a nedali jsme jim nic zadarmo. Na tým jsme velice hrdý, že se s takhle kvalitním kádrem popral. Už chybělo jenom to vítězství,“ prozradil skvěle naladěný kapitán Slavie Jan Novák, který je ve svých 39 letech nejzkušenějším slávistou v týmu. Jakmile vyjel na led, vybavilo se mu velké pražské finále v roce 2006, kterého se rovněž zúčastnil.

Blaž Gregorc (vlevo) a Tomáš Šmerha (vpravo) v souboji o kotouč během utkání Slavie se Spartou
Blaž Gregorc (vlevo) a Tomáš Šmerha (vpravo) v souboji o kotouč během utkání Slavie se Spartou

Soupeři v rudých dresech si také bitvu užívali. Útočník Petr Kumstát, který jako jeden z nejzkušenějších sparťanů v týmu pamatuje na mnoho extraligových soubojů se Slavií, byl plný dojetí. „Nasazení bylo obrovské. V derby se všechny rozdíly mažou. Slavia hrála výborně. Fanoušci byli úžasní. Mělo to náboj. V takové atmosféře si hráč může pouze užívat. Jinak to ani nešlo,“ řekl s úsměvem střelec dvou branek.

Na bouřlivou kulisu prý zkušenější sparťané pořádně namlsali i své zahraniční spoluhráče. Především Kanaďan Zach Sill, nejnovější posila Sparty si vypjatý duel užíval plnými doušky. Při své premiéře v rudém dresu dostal třicetiletý útočník dokonce i kapitánské „céčko“. Po zápase na důrazného parťáka z Nového Skotska ostatní hráči jen s úžasem hleděli, jak vášnivě oslavoval vítězství s fanoušky.

„Slyšeli jsme, že je Zach trochu živější, takže nám to hned ukázal,“ se smíchem uvedl Kumstát na adresu kanadského drsňáka, který má na kontě 93 zápasů v NHL. Silla přišel na derby pozdravit jeho bývalý spoluhráč Jakub Vrána. Novopečený vítěz Stanley Cupu hrál se sparťanským drsňákem na farmě Washingtonu.

Derby si po utkání pochvaloval i kouč sparťanů Uwe Krupp. „Nebyl jsem moc překvapený. Takovou bouřlivou atmosféru jsem očekával. Rivalita mezi Spartou a Slavií je pověstná. Moc jsem si to užil. Slavia hrála skvělý hokej. Hodně do těla. Musíme být na takové zápasy připravení i v extralize,“ prozradila německá hokejová legenda.

 


Články odjinud


Články odjinud