Dostaneš ke smlouvě BMW. Jak Hašek nerozuměl, co to znamená | iSport.cz
27. září 2021 • 18:12

Dostaneš ke smlouvě BMW. Jak Hašek nerozuměl, co to znamená

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Stoch o přivítání v Edenu: Vážím si toho. Proč komunikoval s kotlem po gólu?
SESTŘIH: Slavia - Liberec 3:1. Krmenčík s Kuchtou rozhodli, trefil se při návratu i Stoch
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dostat ke smlouvě auto! I takovým lákadlem se snažilo Chicago přitáhnout Dominika Haška k sobě do týmu během MS 1987. Do zámoří vyrazil až později, ale historka s BMW mu utkvěla v paměti. V pořadu Auta šampionů na O2 TV Sport prozradil také, jaký ze dvou sporťáků si v 90. letech vybral.V Chicagu se snažili Haška přivábit opravdu vehementně. „Ukazovali mi smlouvu, kolik budu mít peněz a že budu třetí nejlépe placený v týmu,“ zavzpomínal Hašek na návštěvu generálního manažera a prezidenta klubu na šampionátu ve Vídni. Tehdy ještě odolal, nechtělo se mu opouštět Pardubice.

Ale jedna věc mu i tak vrtala po jednáních hlavou. „Říkali mi, že ještě dostanu bíemdabljů (s anglickou výslovností). Jako Evropan v roce 1987 jsem to nepochopil. Když jsem odcházel z meetingu, musel jsem se zeptat překladatele,“ rozesmál se Hašek, jak mu došlo, že by mohl získat luxusní BMW.

Do Chicaga nakonec zamířil až v roce 1990 a jeho hvězda se pak v zámoří definitivně rozzářila v Buffalu, s Detroitem získal dvakrát Stanley Cup.

Jelikož patřil mezi největší hvězdy NHL, odpovídal tomu i jeho vozový park. "V 90. letech jsem měl dvě auta před garáží. Porsche 911 a Toyotu Supru Turbo,“ prozradil Hašek. Jeden z vozů nakonec musel z domu pryč a volba padla… pro fanoušky Porsche asi nepochopitelně právě na něj. „U Porsche se krásně zvedalo zadní křidýlko, ale já na Toyotu prostě nedám dopustit.“

 

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud