Květoslav Šimek
28. ledna 2022 • 18:29

Matador Irgl se vrací na led! Zahraje si v útoku se synem, na úvod derby

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
„Mám před sebou čistý stůl,“ bilancuje po kariéře Hovorka. Co řekl o potyčce s Kangou?
Stadion v Česku nad 20 000: ten nový sparťanský? Šel bych do toho, říká Podaný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Útočník Zbyněk Irgl se vrací na led. Jedenačtyřicetiletý matador nastoupí v sobotu v krajském přeboru za MSK Orlová. A zahraje si v útoku se svým sedmnáctiletým synem Patrikem. „Zbyněk je hokejová ikona. Chce pomoci k lepším výsledkům týmu a také plnit náš druhý předsezónní zavázek – přilákat orlovského fanouška zpátky na tribuny,“ hlásí facebookové stránky MSK Orlová.Vicemistr světa z roku 2006, který si zahrál na pěti světových šampionátech, se k hokeji vrátí po takřka roční přestávce. Naposledy nastupoval za rodné Vítkovice v minulé sezoně, ale tu mu rozbilo nepříjemné zranění kolena a dlouhá rekonvalescence. V elitní soutěži naskočil naposledy v březnovém předkole play off, na pokračování smlouvy v Ostravě se nedohodl.

Zkušený útočník, který si zahrál v Rusku i Švýcarsku, měl před sezonou nabídku z Mladé Boleslavi. Tu po krátkém rozhodování nepřijal. V extralize odehrál za Vítkovice, Třinec a Olomouc celkem 762 zápasů, nasbíral v nich 376 bodů (202+174).

Teď se rozhodl pomoct klubu MSK Orlová, který je tvořen převážně mladíky. Pikantně naskočí poprvé v městském derby proti HC Orlová (15). „Je to obrovská motivace a posila, mít takového borce na tréninku a pak v utkání,“ komentovali hráči MSK Orlová.

Zbyněk Irgl nastoupí za MSK Orlová
Zbyněk Irgl nastoupí za MSK Orlová

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud