5. června 2022 • 11:25

Šlégr chce být šéfem hokeje: Je třeba se sjednotit. Nominace od Jágra

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
7
TOP VIDEA
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...
VŠECHNA VIDEA ZDE

 Bývalý vynikající obránce Jiří Šlégr bude kandidovat na prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Olympijský vítěz z Nagana a člen prestižního Triple Gold Clubu potvrdil své rozhodnutí, o němž se již delší dobu spekulovalo, ve zprávě pro ČTK. Šlégr byl dokonce nedávno podle kurzů sázkových kanceláří hlavním favoritem na převzetí postu po odcházejícím Tomáši Královi, jenž šéfoval hokeji v tuzemsku od roku 2008.„Po delším uvažování, diskuzích s rodinou, ale i s řadou osobností z hokejového prostředí jsem se rozhodl, že budu kandidovat na prezidenta ČSLH,“ potvrdil Šlégr.

Čerstvě jednapadesátiletého jihlavského rodáka, který je členem výkonného výboru svazu, nominuje extraligový klub Rytíři Kladno v čele s Jaromírem Jágrem. Stále hrající majitel kladenského klubu patří rovněž mezi členy výkonného výboru ČSLH, rovněž on byl členem zlatého olympijského týmu v Naganu a je mezi členy Triple Gold Clubu za triumfy na OH, mistrovství světa a ve Stanleyově poháru.

„Náš klub Rytíři Kladno podává oficiální nominaci na nového prezidenta hokejového svazu. Rozhodli jsme se, že podpoříme Jiřího Šlégra. Věřím, že Jirka je ten správný člověk, jenž dokáže spojit všechny, kteří mají odlišné názory a dokáže dát našemu sportu jeden směr - vítězný směr,“ vysvětlil Jágr.

O Šlégrově možné kandidatuře se spekulovalo delší dobu. „V posledních týdnech se proto snažím usilovně bavit s řadou osobností napříč celým hokejovým hnutím. Nemělo by totiž smysl, abych nabízel své zkušenosti ve chvíli, kdy o ně není zájem. Z celé řady rozhovorů, které jsem absolvoval a každý den absolvuji jsem nicméně nabyl dojmu, že podpora pro mé vize a směřování českého hokeje nachází pozitivní ohlas, a to napříč hokejovým hnutím,“ uvedl Šlégr.

Bříza, Hadamczik, Šlégr...Kdo další by mohl nahradit Tomáše Krále v čele Českého hokeje?
Video se připravuje ...

„Hokej je celý můj život. Od útlého dětství jsem stál na bruslích, měl jsem obrovské štěstí na trenéry, spoluhráče i rodinu, která mě ve sportu vždy podporovala. Celý život, ať už na ledě, tak i mimo něj, jsem byl týmový hráč. Znám, co obnáší vítězství, ale umím přijmout i porážku. Zlatá medaile z Nagana, titul mistra světa, Stanley cup i vítězství v domácí extralize s mým domovským klubem Litvínovem, nic z toho bych nezískal, pokud bych neměl zázemí a výchovu, která utvořila zlatou generaci, jejíž jsem mohl být hrdou součástí,“ připomněl Šlégr.

V nové roli by chtěl vrátit český hokej na výsluní. „Český hokej má před sebou obrovskou výzvu. Mým hlavním cílem bude především spojovat, nikoliv rozdělovat. Je třeba najít cestu ke sjednocení a nalezení cesty, jak se opět vrátit na světové výsluní. Především k tomu chci přispět,“ zdůraznil Šlégr.

„Místo různých veřejných hádek, tahanic a silných mediálních prohlášení chci zklidnit debatu. Je třeba sjednotit hokejovou rodinu, aby táhla za jeden provaz. Musíme se teď soustředit na nalezení dlouhodobé strategie práce s mládeží. Musíme umět vychovávat nové generace hokejistů a hokejistek pro světový hokej. Tak, aby naše děti měly opět ke komu vzhlížet,“ dodal Šlégr.

Věří, že mu mohou pomoci zkušenosti, které sbíral po ukončení aktivní hráčské kariéry nejen v hokeji, ale i v politice. „Získal jsem je nejen jako poslanec, klubový manažer, ale například i jako člen poradního orgánu několika ministrů školství, v rámci seskupení evropských klubů (EHC) nebo v rámci práce ve výkonném výboru ČSLH. Mám jasnou a ucelenou představu o tom, kam chci, aby český hokej směřoval. Všechny tyto zkušenosti bych nyní rád zúročil a vrátil zpět českému lednímu hokeji,“ uvedl Šlégr.

Vedle Šlégra dosud potvrdili veřejně svou kandidaturu brankář šampionů z Nagana Dominik Hašek a trenér Alois Hadamczik. Uzávěrka přihlášek je v pondělí 6. června.

Vstoupit do diskuse
7


Články odjinud


Články odjinud