14. dubna 2008 • 00:00

Hašek to ustál

Detroitský brankář inkasoval dvakrát během 11 sekund DETROIT/PRAHA - Jedenáct sekund. Během tak krátké doby stačili hráči Nashvillu zaskočit Dominika Haška dvěma kuriózními góly. Na začátku druhé třetiny českého veterána fanoušci možná na chviličku odepsali. Během zbytku zápasu však byl zase nepřekonatelný. A stal se jedním ze strůjců druhého vítězství Red Wings v prvním kole Stanley Cupu. Hned na začátku utkání mu sice pod rukou prošla Radulovova dorážka, měl ale štěstí. Rozhodčí trefu neuznali kvůli posunutí branky. I když chybně. Brzy nato už se Detroit dostal do vedení, první třetinu vyhrál 2:0. Hašek šel do kabiny s patnácti zásahy na kontě. To je mnohem víc, než obvykle mívá. "Dom, to je příběh sám o sobě," chválil domácí kouč Mike Babcock v listu Detroit Free Press. "Soupeři jsme toho v první třetině dovolili víc než jindy za pět zápasů." Kratičký výpadek však českého gólmana potkal. Ve 23. minutě. I když Predators měli v tu chvíli pořádnou kliku. Nahození Martina Erata ze středního pásma mířilo na zadní mantinel. Hašek vyjel z branky, aby puk zastavil, jenže ten se nepředvídatelně odrazil zpátky přímo na hokejku dojíždějícího Radulova. Před ním byla jen prázdná klec. "Vím, že jsem udělal neomluvitelnou chybu. Rozhodl jsem se úplně špatně," omlouval se třiačtyřicetiletý brankář. Přestože za gól vůbec nemohl. Za dalších jedenáct sekund na tom byl ještě hůř. Obránce hostů Weber poslal do útočného pásma kotouč, který začal divně poskakovat. Domácí bek Lilja měl dost práce s tím, když se ho snažil zkrotit. V tu chvíli se kolem prohnal útočník Tootoo, puk si sebral a zamířil přesně mezi Haškovy betony. "Trefi l to pěkně," uznal brankář. "Ale nerozhodilo mě to. Pořád to bylo jen 2:2. Prostě se začínalo znovu." Jenže za minutu pálil nashvillský Suter. Tyčka. Dorážel Bonk. Zase tyčka! "Zvonilo mi v uších," potvrdil Hašek. Kouč Babcock si hned vzal oddechový čas. Nejlepší tým základní části NHL se potřeboval oklepat. "Někdy se to tak stane. Všechno je najednou proti vám. Byl to od trenéra perfektní tah, všechno se zase uklidnilo," tvrdil obránce Lilja. A skutečně. Stačilo jedno vhazování, jedna střela a Detroit zase vedl. Šťastný odraz tentokrát pomohl domácím. Nepřesná rána útočníka Drapera se odrazila od brusle obránce Zanona přesně k tyčce. Čtrnáct sekund od oddechového času, byl to vítězný zásah. Haškovi už neprošla žádná střela, celkem si připsal 25 zásahů. A dovedl tým ke druhé výhře v sérii. Ta pokračuje v pondělí v Nashvillu. *** STANLEY CUP V TV PONDĚLÍ NASN 30.30 Washington-Philadelphia (2. zápas/Z) 20.30 Boston-Montreal (3. zápas/Z) ÚTERÝ Sport 1 01.30 Ottawa-Pittsburgh (3. zápas/PP)