Biker Kulhavý je vicemistrem Evropy do 23 let | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
14.7.2007 • 00:00

Biker Kulhavý je vicemistrem Evropy do 23 let

Čeští bikeři vybojovali na evropském šampionátu v kategorii do 23 let v cross country dvě medaile.Čeští bikeři vybojovali na evropském šampionátu v kategorii do 23 let v cross country dvě medaile. Jaroslav Kulhavý se stal v tureckém městě Cappadocia vicemistrem Evropy, Tereza Huříková přidala do své sbírky úspěchů bronz. Vydařený český den podtrhl čtvrtým místem Jiří Friedl. Nad síly Kulhavého, juniorského mistra světa z roku 2003, byl pouze švýcarský favorit a obhájce titulu Nino Schurter, s nímž český jezdec prohrál o tři a půl minuty. "Jsem moc rád, že jsem se prosadil na stupně vítězů. Chtěl jsem zkusit zdolat i Schurtera, ale opět ukázal, že je velice silný. Po defektech jsem měl velmi dobré informace, a tak jsem se soustředil na uhájení stříbra," řekl ČTK český biker. Kulhavý velmi dobře odstartoval a v prvním kole se držel se Schurterem, ale ve sjezdu měl pád a rázem ztrácel téměř minutu. Po potížích se zadním kolem ve třetím okruhu narostl jeho odstup na loňského světového šampiona na dvě a půl minuty, takže se Kulhavý soustředil na uhájení druhého místa. Před Dánem Jakobem Fuglsangem dojel s půlminutovým náskokem. Friedl v posledním kole snížil odstup od Fuglsanga až na deset sekund, ale ten v závěru útok odrazil. Třetí český účastník Jan Škarnitzl, jehož trápily střevní potíže, skončil po loňském desátém místě osmnáctý. "Je vidět, že jsme vsadili na správnou kartu. Kulhavý již měl nominaci na MS do Skotska zajištěnou, dnes si ji vybojoval i Friedl," řekl ČTK spokojený reprezentační trenér Jiří Lutovský. Huříková splnila roli jedné z kandidátek na medaili, ale pád hned v prvním kole ji vyřadil z boje o titul. "Dělala jsem spoustu chyb, byla jsem nervózní. Spadla jsem asi čtyřikrát, ale ten první pád byl osudový. Musela jsem zastavit a nasadit zaseklý řetěz," řekla ČTK Huříková. "Musím víc trénovat hlavu, nohy jsou v pořádku, ale málo si věřím. Těžko jsem nesla roli adeptky na zlato," prohlásila závodnice, která má na kontě titul juniorské mistryně světa v cross country i v časovce na silnici. Zlato vybojovala se suverénním náskokem téměř dvou minut Italka Eva Lechnerová, druhá skončila Rakušanka Elisabeth Oslová. Až v dnešním prvním závodu cyklistek byla prolomena nadvláda Švýcarů, kteří vyhráli předchozí tři disciplíny. Tentokrát se o jejich nejlepší výsledek postarala pátá Nathalie Schneittrerová.


Výsledky: Muži do 23 let: 1. Schurter (Švýc.) 12:49:28, 2. Kulhavý (ČR) -3:31, 2. Fuglsang (Dán.) -3:59, 4. Friedl (ČR) -4:21, 5. Wijnadts (Belg.) -4:39, 6. Lindgren (Švéd.) -4:56, ...18. Škarnitzl (ČR) -11:59. Ženy do 23 let: 1. Lechnerová (It.) 1:18:12, 2. Oslová (Rak.) -1:53, 3. Huříková (ČR) -2:52, 4. Homovecová (Slovin.) -3:13, 5. Schneitterová (Švýc.) -4:16, 6. Dawidowiczová (Pol.) -6:43.


Témata: 
Další články autora

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etapy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

26. dubna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud