6. srpna 2007 • 00:00

Orientační cyklisté ve sprintu bez medaile

Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Medailově naprázdno vyšli čeští orientační cyklisté v úvodní disciplíně mistrovství světa sprintu, který měl dnes na šampionátu historickou premiéru.

Medailově naprázdno vyšli čeští orientační cyklisté v úvodní disciplíně mistrovství světa sprintu, který měl dnes na šampionátu historickou premiéru. Tituly v Novém Městě na Moravě získali Dán Torbjörn Gasbjerg a Ruska Xenija Černychová. Nejlepší z českých reprezentantů Radek Laciga byl sedmý se ztrátou 43 sekund na vítěze, o dvě místa za ním skončil Jaroslav Rygl. V závodu žen se české cyklistky do první desítky neprobojovaly: Renata Paulíčková dojela na dvanácté pozici, když na vítěznou Černychovou ztratila minutu a 36 vteřin. Závod se uskutečnil v areálu Ski hotelu a trať kopírovala pětikilometrový okruh Zlaté lyže. V úterý je na programu mistrovství světa závod na střední trati v okolí Zubří u Nového Města na Moravě.

Výsledky - sprint: Muži: 1. Gasbjerg (Dán.) 15:05, 2. Gillmann (Fr.) -10, 3. Foliforov -12, 4. Grican (oba Rus.) -22, 5. Tervala (Fin.) -24, 6. Pedersen (Dán.) -41, 7. Laciga -43, ...9. Rygl -45, 13. Tomeček -1:00, 29. Ševčík (všichni ČR) -1:56.
Ženy: 1. Černychová (Rus.) 13:51, 2. Giginová (Rak.) -36, 3. Bajtošová (SR) -48, 4. Jappinenová (Fin.) -1:07, 5. Schaffnerová (Švýc.), 6. Stengardová (Fin.) obě -1:14, ...12. Paulíčková -1:36, 14. Jirásková -1:37, 15. Tichovská -1:54, 22. Lacigová (všechny ČR) -2:26.