Šimůnek: Chci získat konečně zlato | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
6.1.2009 • 15:34

Šimůnek: Chci získat konečně zlato

Už pět medailí z cyklokrosového mistrovství republiky má ve své sbírce Radomír Šimůnek mladší, zlato mu však stále chybí. Čtyřikrát dojel na domácím šampionátu třetí, před rokem si v Mnichově Hradišti polepšil na stříbrný stupeň.Letos v Kolíně by konečně chtěl ziskem prvního titulu začít stíhat svého otce Radomíra Šimůnka staršího. Ten je se sedmi zlatými medailemi nejúspěšnějším českým cyklokrosařem v historii.

"Je to pro mě velká výzva, chtěl bych to zlomit a konečně zvítězit. Cítím se v pohodě, formu mám dobrou a byl bych rád, kdyby se mně konečně podařilo mistrovství republiky vyhrát," řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze jezdec belgické stáje Palmans-Cras.

Na trati v Kolíně ještě v současné době dvanáctý muž světového žebříčku nejel. "Ale co jsem slyšel, tak by mně mohla vyhovovat. V pátek si na ní zatrénuji, ale stejně nejde nic velkého vymyslet. Plno závodníků přijede až v den sobotního závodu," míní Šimůnek.

Za největší soupeře považuje obhájce zlata Zdeňka Štybara, Martina Zlámalíka a vedoucího jezdce seriálu Českého poháru Martina Bínu. Opomenout podle jeho názoru nejde ani Petra Dlaska.

"Ten o sobě nedával v poslední době příliš vědět, ale určitě bude připraven velmi dobře," uvedl Šimůnek. Právě on a Štybar jsou obecně považováni za dva největší favority.

"V závěru roku prokázal Štybar, že má velmi dobrou formu, dvakrát dokázal vystoupit na nejvyšší stupeň v hodně prestižních závodech. Ale i já mám dobrou formu a rozhodně jej chci co nejvíce potrápit, nejlépe porazit," řekl Šimůnek.

Současné počasí mu ale příliš velkou radost nedělá. "Když je mráz přes pět stupňů, tak to není příjemné pro žádného závodníka. Člověk je pak i náchylnější k nemoci, a to by nebylo před světovým šampionátem dobré," podotkl Šimůnek.

V úvody sezony měl tréninkový výpadek, poté co mu lékaři odstranili srdeční vadu mezi komorami. "Čtrnáct dnů jsem pak netrénoval, navíc se na mně několik dalších týdnů projevovala i narkóza, která byla pro zákrok nezbytná.

To jsem ale věděl od lékařů předem a při závodech to bylo znát. Poslední měsíc je to již ale pryč, forma je podle představ a chtěl bych ji nyní zužitkovat v Kolíně," dodal Šimůnek.


Témata:  sportcyklokrosšimůnek
Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud