7. února 2018 • 12:12

Snowboardisté testovali slopestyle a učí se jezdit v puzzle

Autor:
Početný zástup korejských dobrovolnic vytvořil snowboardistům hlasitou kulisu při tréninku slopestylu na olympijských hrách. Ve Phoenix Parku si s nimi tleskla i česká dvojice Šárka Pančochová a Petr Horák, kteří si poprvé zvykali na náročnou trať.


"Je to jedna z nejtěžších slopestylových tratí, co jsem kdy jel. Možná nejtěžší. Je fakt těžké se s tím poprat a sestavit čistou jízdu," řekl Horák po čtyřhodinovém bloku ježdění v mrazu na sluncem zalitém kopci. "Skoky jsou parádní, nejtěžší sekcí jsou raily," zmínila Pančochová pasáž plnou různých překážek a zábradlí.

Oba čeští freeestylisté si olympijský slopestyle projeli poprvé. "Rozkoukávali jsme se, ale něco tam padlo a věřím, že to dopadne," řekl Horák, který je na hrách pod pěti kruhy poprvé. "Byla to seznamovačka," prohodila Pančochová, jenž byla před čtyřmi lety v této disciplíně pátá. Do závodů mají snowboardisté před sebou ještě dva dny tréninků.

Na olympijském kopci jela Pančochová předloni Světový pohár a tehdy skončila devátá. Trať je ale vylepšená. "Raily jsou úplně jiné. Skoky jsou podobné, jenom ten nakloněný je první a předtím byl poslední. Skoky jsou lepší, hlavně druhý skok, protože předtím tam byla díra a nikdo nevěděl, kam se letí," porovnávala.

Překážky v první technické sekci jsou podle ní především vysoké. "Jako já," ukázala 159 centimetrů vysoká dívka. "Musí se jet hodně rychle a je trošku puzzle kudy jet, aby to navazovalo. Ale kluci udělají show jak sviňa. Nepochopíte, co dokážou. To je jako videohry, co na těch railech přeskakují," divila se.

"Je tam hrozně moc možností, jak si vybrat trasu. Může se tam dát hodně i málo triků a je to blízko u sebe. Raily jsou trochu přepísklý," podotkl Horák. S Pančochovou se shodli, že je trať "baví". "Je to trošku X-Games, ale super," řekla.

Nečekaně milou atmosféru snownoardistům připravili dobrovolníci. K dojezdu slopestylu jich přišla asi padesátka, většinou dívky, které vřeštěly a tleskaly po každém povedeném skoku. A když kolem nich snowboardisté jeli, každý poplácal nastavený les rukou a nadšení Korejci na většinu z nich volali: "Vyhraješ zlato!"

"Asiati jsou všichni hodně rozjuchaní," uvedla Pančochová, která má zkušenosti i z Tokia, kam jezdí na tréninkové kempy. "Asie je specifická, jsou ze všeho unešení. Snowboarding je tady pořád docela nový, jsou nadšení a baví je to," doplnil Horák.

První do bojů zasáhne olympijský debutant Horák, kterého čeká v sobotu kvalifikace slopestylu a v neděli případně finále. Ženy mají kvalifikaci v neděli.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze