17. března 2018 • 12:45

Opava znovu vyhrála 3:0 a upevnila si vedení v druhé lize

Fotbalisté vedoucí Opavy ve druhé lize vyhráli i druhý zápas jarní části 3:0, tentokrát uspěli v 19. kole na hřišti Táborska. Svěřenci Romana Skuhravého vedou neúplnou tabulku o pět bodů před Příbramí, která má zápas k dobru.

Opavskému mužstvu vyšel úvod a už v páté minutě zařídil vedoucí gól Jurečka. Favorit, který v prvním poločase nevyužil několik velkých šancí, přidal další dvě branky po změně stran, kdy se Puškáč trefil v 68. a 82. minutě.

Čtvrté druholigové vítězství Opavy za sebou oslavil i bývalý reprezentační obránce Pospěch, jenž odehrál téměř celé utkání, přestože loni oznámil konec profesionální kariéry.

Třinec v zápase se Sokolovem ztratil vedení v nastaveném čase a remizoval 1:1. Slezský tým zůstal v tabulce třetí o skóre za Příbramí a se ztrátou pěti bodů na vedoucí Opavu.

Třinec poslal do vedení v 27. minutě Slovák Bedecs z penalty. V 66. minutě se domácí radovali podruhé, ale rozhodčí Dedičův gól neuznal, protože Šumbera bránil ve výhledu brankáři Bolkovi.

Sokolov si v závěru vypracoval tlak. Ve druhé minutě nastavení se Glaser dostal k odraženému míči a přízemní střelou vyrovnal. Třinec nevyhrál v druhé lize už čtyři zápasy.

Druhý dopolední duel mezi Pardubicemi a Vítkovicemi byl hodinu před plánovaným výkopem odložen kvůli nezpůsobilému terénu. "Je to hodně podmáčené, včera celý den pršelo a dnes to začalo i přimrzat. Během deseti minut hry by bylo hřiště otočeno vzhůru nohama a bylo by po fotbale," řekl pro web pardubického klubu kapitán Jan Jeřábek.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)