Dálkař Sdiri po zranění oštěpem opustil nemocnici | iSport.cz
14. července 2007 • 00:00

Dálkař Sdiri po zranění oštěpem opustil nemocnici

Autor: ČTK
Francouzský dálkař Salim Sdiri je ošetřován po zásahu oštěpem
TOP VIDEA
Naděje pro vrcholové sportovce? Prymula promluvil o uvolnění opatření, do akce by mohla jít Kvitová i Plíšková
Hašek o synově kauze: Špatně na všechny strany. Pro Martinovo PR katastrofa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Francouzský dálkař Salim Sdiri neutrpěl po zásahu oštěpem na pátečním mítinku Zlaté ligy v Římě žádné vnitřní zranění a dnes ráno mohl opustit nemocnici.



Francouzský dálkař Salim Sdiri neutrpěl po zásahu oštěpem na pátečním mítinku Zlaté ligy v Římě žádné vnitřní zranění a dnes ráno mohl opustit nemocnici. Podle agentury AFP se vydal za zbytkem francouzské výpravy do hotelu, aby odpočíval. "Snaží se spát," uvedl fyzioterapeut francouzské reprezentace Marc Michnowski, který převzal péči o osmadvacetiletého atleta. Sdiri, kterého v dálkařském sektoru trefil oštěp po hodu finské hvězdy Tera Pitkämäkiho, měl nakonec velké štěstí. "Vypadalo to hrozivě, ale dopadlo to dobře," řekl Michnowski. Oštěp se zabodl dálkaři do boku. Lékaři na klinice Gemelli při nočním vyšetření zjistili, že hrot nepoškodil žádný vnitřní orgán. "Oštěp se zapíchl do svalu," uvedl fyzioterapeut. Sdiri byl po nehodě rovnou z plochy Olympijského stadionu převezen do nemocnice, v soutěži předtím stihl zaznamenat dva platné pokusy a díky výkonu 788 centimetrů z první série obsadil čtvrté místo. Otřesený Pitkämäki pokračoval v soutěži a skončil druhý. Nenavázal tak na předchozí triumfy z Osla a Paříže a přišel o naději na podíl z milionového jackpotu. "Snažil jsem se házet dál, ale cítil jsem se hrozně. Přál jsem si jediné, aby ten dálkař byl v pořádku. Trochu jsem ten hod přetočil doleva a oštěp vletěl do dálkařského sektoru," uvedl Fin, jenž s výkonem 86,09 metru z druhé série prohrál s Norem Andreasem Thorkildsenem o více než dva metry.

Témata: 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud