Ještě jsme neskončily, věří Jana Veselá | iSport.cz
2. října 2010 • 08:12

Ještě jsme neskončily, věří Jana Veselá

Autor: jip
TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body hokejových klubů. Sparta nevládla vždy, týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body hokejových klubů. Sparta nevládla vždy, týmy s jedním titulem
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před pár týdny s nimi zapíjela triumf ve WNBA, teď od nich senzačně přijímala gratulace. Jana Veselá se nejprve objala s Lauren Jacksonovou, na konci šiku poražených pak s kamarádkou Abby Bishopovou.Jaké to je dostávat gratulaci od Lauren Jacksonové?
„No je to nečekané. Po zápase mi blahopřála, asi to nečekaly, bohužel pro ně jsme v semifinále my.“

Byla Jacksonová z formy?
„Má svoje odehráno. Byla unavená, dneska nemohla. Super pro nás. Všechno dávala do útoku, ale holky ji úžasně bránily.“Kdy jste uvěřily, že máte vyhráno?
„Nikdy nevíte. V útoku nic moc nehrály, ale dokážou bojovat do poslední minuty. Když jsme ale v té poslední minutě vedly o deset bodů, už jsem věřila. Pivotmanky úžasně bránily, rozhodl první poločas. V něm jsem cítila únavu, ale ke konci už se běhalo samo. Diváci nám pomohli. Dali nám energii.“

Je to tam! České basketbalistky slaví postup do semifinále mistrovství světaJe to tam! České basketbalistky slaví postup do semifinále mistrovství světaFoto Barbora Reichová (Sport)


V koncovce jste střílela důležité trestné hody, neměla jste obavy?
„U mě člověk nikdy neví, jestli dám nebo nedám. (úsměv) Ale trošku jsem si věřila. Říkala jsem si, že když je dám, bude to pro nás super a snažila jsem se koncentrovat. Ať už jsme v klidu. Sotva zápas skončil, zalila nás úžasná úleva. Spadlo to z nás, pořád jsem tomu nevěřila. Jak jsme tam tak blbly, prostě jsme se bavily tím, že tam (v semifinále) jsme.“Zázraky se tedy dějí?
„Jo. Jsme v Čechách, máme podporu fanoušků. Nemám slov.“

Jste z tohoto úspěchu v šoku?
„Ještě nejsme na konci, určitě se ještě popereme. Je to jeden z největších zápasů naší kariéry, porazit Australanky je něco neskutečného. Asi bych to přirovnala k juniorskému semifinále mistrovství světa v Brně s Amerikou.“

Kapitánka Horáková se raduje spolu s Bednářovou
Kapitánka Horáková se raduje spolu s Bednářovou


 
Články odjinud


Články odjinud