Washington s Veselým vyhrál na hřišti nejlepšího týmu NBA

0
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...

AKTUALIZOVÁNO | Český basketbalista Jan Veselý se šesti body a čtyřmi doskoky podílel na překvapivé výhře Washingtonu na půdě vedoucího týmu NBA Chicaga 87:84. Los Angeles Clippers porazili v pondělí lídra Západní konference Oklahomu 92:77 a poprvé od roku 2006 mají jistotu postupu do play off.

Washington prohrával na začátku čtvrté části o 11 bodů, ale následnou třináctibodovou šňůrou dokázal vývoj zápasu otočit. Chicago v posledních deseti vteřinách mělo dvě šance na vyrovnání, ale trojkové pokusy Ripa Hamiltona ani C.J. Watsona úspěšné nebyly.

Wizards k výhře dovedl Kevin Seraphin s 21 body, 13 doskoky a pěti bloky, John Wall přidal 16 bodů a náhradník Maurice Evans 14 bodů. Domácím scházeli pro zranění hvězdy Derrick Rose a Luol Deng. Bez nich Bulls vedl Rip Hamilton s 22 body.

"Dnes se ukázalo, jak tenhle tým roste," pochvaloval si po utkání křídelní hráč Wizards Maurice Evans.

Veselý znovu nastoupil v základní sestavě a odehrál necelých 22 minut. K šesti bodům a čtyřem doskokům přidal dva zisky, asistenci a blok, ale nasbíral i čtyři fauly.

Los Angeles Clippers zaskočili Oklahomu v poslední čtvrtině, kterou vyhráli 26:11. Clippers vedl náhradník Nick Young s 19 body, Blake Griffin nasbíral 17 bodů, 11 doskoků a šest asistencí.

Klíčem k výhře byla dobrá obrana, díky níž Clippers udrželi hostujícího Russella Westbrooka na pouhých devíti bodech. Kevin Durant nastřílel 24 bodů.

O postupu Clippers do play off rozhodl ještě před jejich zápasem výsledek utkání Denveru s Houstonem. Nuggets porazili Rockets 105:102.

Na osmou příčku v Západní konferenci se posunul Phoenix díky výhře 125:107 nad Portlandem. Suns stříleli s úspěšností 60 procent. Marcin Gortat zaznamenal 20 bodů a 10 doskoků, Chaning Frye přidal 19 a Jared Dudley 18 bodů.

New Jersey málem zaskočilo Miami, ale floridský celek by ve svém středu nesměl mít LeBrona Jamese, který překvapení odvrátil. Nets v utkání vedli 47 minut, přesto prohráli.

James nastřílel 37 bodů, přičemž dal posledních 17 bodů svého týmu. Chris Bosh přidal 22 bodů a 15 doskoků, Dwayne Wade nenastoupil.

Výsledky:

Chicago - Washington 84:87 (za hosty Veselý 6 bodů, 4 doskoky, 1 asistence), Charlotte - New Orleans 67:75, Golden State - San Antonio 99:120, Houston - Denver 102:105, Indiana - Minnesota 111:88, LA Clippers - Oklahoma City 92:77, New Jersey - Miami 98:101, Orlando - Philadelphia 113:100, Phoenix - Portland 125:107, Toronto - Atlanta 87:109, Utah - Dallas 123:121 po třetím prodl.