Satoranského konkurent v NBA: z Johna Walla je miliardář | iSport.cz
1. srpna 2013 • 12:40

Satoranského konkurent v NBA: z Johna Walla je miliardář

Autor: jip
Tomáš Satoranský pravděpodobně zůstane i příští sezonu ve španělské Seville
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cesta basketbalového rozehrávače Tomáše Satoranského ze španělské Sevilly do zámořské NBA dostává další – velmi očekávanou – překážku. Jeho případný konkurent v týmu Washingtonu Wizards, někdejší jednička draftu John Wall, dostal novou smlouvu na dalších pět let. Má mu vynést 80 milionů dolarů.Dostat se přes tuto hvězdu na hřiště do vysněné NBA bude hodně těžkým oříškem. John Wall je tváří Washingtonu a klub, kde hraje taky jediný současný Čech v zámořské lize Jan Veselý, s ním evidentně touží spojit i svoji budoucnost.

Z Walla udělal miliardáře, podpis pětileté smlouvy se podle zámořských médií chystá oznámit během čtvrtka.

„Je jasné, že když je tam tzv. franchise player, jednička draftu a hvězda týmu, která hraje ke čtyřiceti minutám na zápas, není to pro mě ideální. Abych šel do Washingtonu, seděl na lavičce a zastavil se tam ve vývoji, to bych nerad,“ přiznal Satoranský, kterého si Wizards vybrali v loňském draftu.

Vloni ho testovali v Letní lize, letos v červnu si ho pozvali na několik tréninků. Podle všeho byli spokojeni s tím, jaký progres mladý Čech udělal. Resumé? Satoranský zůstane ještě v Evropě.

Zřejmě v Seville, která sice je ve špatné finanční situaci, ale svého špílmachra má zajištěného výkupní kaucí půl milionu eur. To je hodně vysoká suma na to, aby Satoranského zájemce na rok vykoupil z kontraktu.

Washington se do toho navíc moc nehrne. Také proto, že má jistotu ve Wallovi.

„Mluvil bych za ně, kdybych říkal, kvůli čemu to je. Možná kvůli kontraktu se Sevillou, ze kterého by mě museli vyplatit, a tak čekají, až budu zadarmo. Nebo kvůli tomu, že příští sezonu už po třech letech, co dávali šanci mladým, musí mít skvělou. Musí začít něco hrát. Třeba by pro ně bylo moc velké riziko brát mě,“ podotkl český reprezentant.

Momentálně hodil situaci za hlavu a připravuje se s národním týmem na podzimní mistrovství Evropy, které se hraje ve Slovinsku. Ale je jasné, že dříve nebo později bude muset situaci znovu začít řešit.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud