29. listopadu 2016 • 08:06

Washington udolal Sacramento, Satoranský zůstal opět bez bodu

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Basketbalisté Washingtonu zdolali Sacramento 101:95 po prodloužení a díky šesté výhře v sezoně a třetí z posledních čtyř utkání se dostali na jedenácté místo tabulky Východní konference NBA. Tomáš Satoranský důvěru od kouče Scotta Brookse opět příliš nedostal, odehrál 12 minut a do statistik si zapsal jen jednu asistenci a také ztrátu. Z jeho dvou střel žádná v obroučce neskončila.

Hráči Wizards dokázali zvítězit, přestože někteří měli od začátku problémy s fauly a často se v útoku trápili se ztrátami míčů. Celkem jich nasbírali 23. Z toho hned jedenáct, nejvíce v kariéře, měl kapitán týmu John Wall. Přidal ale 11 asistencí a 19 bodů a rozhodl prodloužení. V něm se postaral o šest z devíti bodů Washingtonu. Na konci základní hrací doby nicméně neproměnil s klaksonem možnou vítěznou střelu.

Nejlepším střelcem domácího týmu byl Bradley Beal, který si vylepšil osobní maximum v počtu proměněných trojek. Obroučkou mu propadlo sedm z 13 pokusů, dohromady dal 31 bodů. Hostům nebylo nic platné, že se pivot DeMarcus Cousins s 36 body a 20 doskoky počtvrté v řadě dostal přes třicetibodovou hranici.

Rozehrávač Russel Westbrook dotáhl třetím triple doublem za sebou a osmým v sezoně (27 bodů, 18 asistencí a 14 doskoků) Oklahomu k výhře v Madison Square Garden nad New York Knicks 112:103 a je prvním hráčem od dob Oscara Robertsona, který drží dvouciferná čísla ve třech statistikách také v průměru (30,9 bodu, 11,3 asistence a 10,3 doskoku). A právě na palubovce Thunder začne Washington ve středu třízápasovou sérii po halách soupeřů.

Výsledky:

Golden State - Atlanta 105:100, Memphis - Charlotte 85:104, Miami - Boston 104:112, Minnesota - Utah 103:112, New York - Oklahoma City 103:112, Toronto - Philadelphia 122:95, Washington - Sacramento 101:95 po prodl. (za domácí Satoranský 1 asistence).