6. března 2018 • 07:48

Potatil se! Cleveland táhl k výhře syn klubové legendy Nance

Zatím nejlepší zápas v kariéře zažil Larry Nance Jr., který si vytvořil osobní maxima v počtu bodů (22) i doskoků (15).
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem

Po dvou porážkách basketbalisté Clevelandu v NBA zabrali a zdolali 112:90 Detroit, který bojuje o postup do play off. Zatím nejlepší zápas v kariéře zažil Larry Nance Jr., který si vytvořil osobní maxima v počtu bodů (22) i doskoků (15). LeBron James přispěl k výhře 37 body, když trefil pět ze sedmi trojek, a také sedmi doskoky a asistencemi.

Kvůli zranění obou podkošových opor Tristana Thompsona a Kevina Lovea dostal Nance Jr. poprvé šanci v základní sestavě Cavaliers, a to na pozici pivota. A byla to právě nedávná posila z Los Angeles Lakers, která úřadující vicemistry v úvodní čtvrtině táhla. Za úvodních devět minut na hřišti neminul pětadvacetiletý syn clevelandské legendy jedinkrát koš a zaznamenal 11 bodů a sedm doskoků.

"Nevěděl jsem, že umí střílet i ze střední vzdálenosti. V LA to nedělal, ale co přišel, dokonce jsem ho viděl proměnit trojku," vtipkoval trenér Tyronn Lue. "Spoluhráči mě skvěle uvolňovali a mně stačilo ty lehké střely proměňovat. A to se mi dařilo," usmíval se Nance. Z hlediště ho sledoval i jeho otec, jehož dres visí pod stropem haly Quicken Loans Arena.

Mírně navrch ale měli hosté zásluhou zejména Blakea Griffina, který za 12 minut nasbíral 12 bodů, čtyři doskoky a tři asistence. Po prostřídání však Pistons polevili, druhou čtvrtinu prohráli o sedm bodů a do šaten šli v poločase s mankem 49:54.

Nástup do druhé půle patřil domácím. V 27. minutě si vypracovali dvouciferný náskok a na konci třetí části vedli už o 20 bodů. Cleveland vyhrál páté z posledních devíti utkání po velkých změnách v kádru v závěru přestupního období a dál drží třetí příčku ve Východní konferenci.

Třetí prohru Pistons za sebou neodvrátil ani Blake Griffin 25 body, osmi doskoky a sedmi asistencemi. Po zápase vyzdvihl výkon Nanceho. "Rozhodla jeho energie. Zapomeňte na body, útočné doskoky a smeče, dominoval hlavně bojovností," řekl Griffin. Nanceho častý obránce Andre Drummond přišel o osmnáctizápasovou sérii s double double, tentokrát zaznamenal 15 bodů a devět doskoků

Druhý tým Východní konference Boston i bez prvního rozehrávače Kyrieho Irvinga v pohodě porazil Chicago na jeho palubovce 105:89. Základ vítězství položili Celtics už v první čtvrtině, kterou vyhráli 35:16. Do poločasu soupeři dovolili jen 29 bodů, což je pro Bulls nejméně v sezoně. Hosté vedli až o 37 bodů.

V souboji španělských bratrů Gasolů se z vítězství radoval starší Pau, jehož San Antonio zvítězilo nad Marcovým Memphisem 100:98. Grizzlies čekají na výhru už 14 utkání.

NBA:

Chicago - Boston 89:105, Cleveland - Detroit 112:90, Indiana - Milwaukee 92:89, LA Lakers - Portland 103:108, Miami - Phoenix 125:103, San Antonio - Memphis 100:98, Utah - Orlando 94:80

Témata:  basketbal, NBA, FOTO, Sport

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.