Fanoušci zahnali basketbalisty do šaten | iSport.cz
6. ledna 2009 • 21:50

Fanoušci zahnali basketbalisty do šaten

Autor: ČTK
Fanoušci dělají problémy nejen u nás.
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Pardubice - Sparta Praha: Machala znovu v samostatném úniku, tentokrát však neuspěl Pardubice - Sparta Praha: Machala znovu v samostatném úniku, tentokrát však neuspěl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Agresivní turečtí fanoušci dnes vystrašili basketbalisty izraelského týmu Bnei Hašaron, kteří přijeli do Ankary k utkání Evropského poháru na palubovku týmu Türk Telekom.Hráči hostujícího týmu před domácími příznivci, kteří protestovali proti konfliktu v Gaze, raději prchli do šatny a už se nevrátili .Turečtí fanoušci hrozili Izraelcům pěstmi a skandovali hesla "Alláh je velký" či "Vrah Izrael".

Nejméně jeden z nich hodil podle agentury AP na palubovku botu. Policie pomocí štítů hráče na cestě do kabin ochránila, do svých šaten odešli také basketbalisté tureckého celku. Zhruba tisícovce mužů z pořádkových sil se podařilo halu vyklidit i za pomoci falešné zprávy, že utkání bylo odloženo.

Rozhodčí poté chtěli odehrát zápas před prázdnými tribunami, to však Izraelci odmítli a zůstali v šatně. Nejspíš tak prohrají kontumačně. Nepokoje vypukly už dříve před zápasem, kdy proislámská skupina zapálila před stadionem izraelskou vlajku.

Turecko patří po zahájení pozemní ofenzivy v Gaze k velkým kritikům Izraele a požadovala po Organizaci spojených národů, aby se zasadila o zastavení násilí.

 
Články odjinud


Články odjinud