Bitva Konečný versus Bajsangurov bude 27. října v Kyjevě | iSport.cz
13. června 2012 • 20:26

Bitva Konečný versus Bajsangurov bude 27. října v Kyjevě

Autor: frc
TOP VIDEA
Kladno - Sparta: Jágr si vzal puk za bránou a dostal ho za Machovského, 3:2
KARLOS SHOW: O hokejových b(p)itkách a síle mysli. Kouč Jelínek vs. nevěřící Vémola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zdlouhavá jednání a licitace manažerů jsou u konce. Český boxer Lukáš Konečný už zná termín duelu o titul mistra světa WBO. Prozatímní šampion z Ústí nad Labem se utká s úřadujícím držitelem pásu Zaurbekem Bajsangurovem z Ruska 27. října v Kyjevě. Informovala o tom agentura K2 hvězdných bratří Kličků, která bude galavečer organizovat.Minulý týden ho postihla rodinná tragédie, když mu ve věku nedožitých 53 let zemřel po dlouhém boji na rakovinu otec Milan. V době smutku se nyní nejlepší český boxer Lukáš Konečný dověděl termín duelu o titul mistra světa organizace WBO do 69,8 kg.

Do ringu vstoupí 27. října v Kyjevě proti Zaurbeku Bajsangurovovi z Ruska. Půjde o zápas, který konečně nastolí pořádek v době zmatku. Dějištěm boje se má stát Sportovní palác v hlavním městě Ukrajiny.

Konečný je totiž prozatímním šampionem. Uvolněný titul, jehož se Bajsangurov dočasně vzdal kvůli zranění, získal v dubnu, když porazil v Brně k.o. Francouze Salima Larbiho. Jenže Rus se po uzdravení vrátil rychle do ringu a v květnu si vzal titul zpět v utkání s dalším Francouzem Michelem Sorem. Vzájemné měření sil tak určí jediného krále.

Podle tiskového prohlášení manažerské agentury K2 došlo k dohodě s německou stájí SES, kde 33letý otec tří dcer působí. Dějištěm boje se má stát Sportovní palác v hlavním městě Ukrajiny.

„Nebylo to jednoduché, protože Konečný trval na tom, aby se boxovalo v jeho rodném Brně. Nakonec jsme se ale domluvili ve středu ráno,“ potvrdil Alexander Krasjuk, generální ředitel pořádající agentury K2 Promotions, kterou vlastní šampioni v těžké váze Vladimir a Vitalij Kličkové.

Pro Konečného je cizí půda nevýhodou, přesto už dříve prohlásil, že si věří. „Pokud bude Bajsangurov bojovat jako v duelu se Sorem, knockoutuju ho,“ uvedl první Čech, jenž získal profesionální titul mistra světa.

Lukáš Konečný měl utkání pod kontrolou
Lukáš Konečný měl utkání pod kontrolou 
Články odjinud


Články odjinud