Šimůnek už se neomluví, že mu zabil rodiče | iSport.cz
11. srpna 2010 • 04:35

Šimůnek už se neomluví, že mu zabil rodiče

Autor: bko
Vstoupit do diskuse
76
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VIDEOGRAFIKA: Jak extraligoví střelci sbírali body v přesilovkách?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na omluvu čekal téměř osmnáct let, teď už se jí nedočká. Radomír Šimůnek (†48), který Tomáši Müllerovi při autonehodě zabil oba rodiče a tetu, v úterý zemřel. Čtyřnásobný mistr světa v cyklokrosu se za tragédii, za kterou byl odsouzen na 18 měsíců, nikdy neomluvil.Navíc brány vězení opustil už po čtyřech měsících a deseti dnech - díky milosti prezidenta Václava Havla. Když se Tomáš Müller (30) snažil Šimůnka jednou kontaktovat, cyklokrosař na něho volal ochranku.

"Chtěl jsem poznat člověka, co mi zabil rodiče. Chtěl jsem, aby mi řekl, co cítí, proč se k tomu nepostavil jako chlap. Prý neví, co by mi řekl. Chtěl přede mnou ujet. 'Odstraňte ode mě toho člověka,' řekl ochrance, když jsem se postavil před jeho vůz," popisoval před časem Blesku Tomáš.

Přitom slušnost by velela se o sirotka, kterému zůstali jen prarodiče alespoň částečně postarat. Navíc Tomáš utrpěl při havárii hodně těžká zranění. měl zlomenou pánev, rozbitou hlavu, otřes mozku, popáleniny a těžký poúrazový šok.

Šimůnek byl zraněn lehce. Existovalo podezření, že nebyl při havárii zcela střízlivý. Krev na test mu však podle Tomášových prarodičů odebrali až po třiceti hodinách.

Tomáš Müller ukazuje jizvy na hrudi
Tomáš Müller ukazuje jizvy na hrudi

"Bylo to zlé období. Chlapec se učil znovu chodit. Dlouhodobě se léčil na psychiatrii. Museli jsme se přestěhovat do Prahy a postarat se o vnuka. Z důchodů jen s obtížemi platíme tenhle byt," popisovala dobu po bouračce, která otřásla jejich životy Tomášova babička.

Šimůnek měl nakonec Tomášovi přeci jen předat finanční částku, která mu měla pomoci v životě. Právě to prý sehrálo roli v prezidentově rozhodování o milosti. "Sám bydlí v milionářské čtvrti. Já od něho dostal padesát tisíc," posteskl si trpce Tomáš Müller.

"To neštěstí mě pronásleduje pořád. Nevěděl jsem, jak situaci řešit. Přiznávám, že jsem nezkoušel poslat dárek ani nic jiného. Napadlo mě to, ale bylo mi to trapné," vysvětloval šest let po nehodě slavný cyklokrosař, proč se Tomášovi neozval. A nenapravil to až do své smrti.

Vstoupit do diskuse
76
Články odjinud


Články odjinud