Štybar dojel v závodu Kolem Švýcarska osmý

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Český cyklista Zdeněk Štybar dojel ve čtvrté etapě závodu Kolem Švýcarska na osmém místě. Vítězství vybojoval po 198 kilometrech v hromadném spurtu úřadující mistr světa Nor Thor Hushovd a připsal si první triumf v duhovém trikotu. Štybar za ním zaostal o dvě sekundy.

V čele celkového pořadí dnešní etapa žádné změny nepřinesla, dál vede Ital Damiano Cunego téměř o minutu před Kolumbijcem Mauriciem Solerem. Štybar si polepšil o jednu příčku a je třicátý.

TřiTřiatřicetiletý Hushovd, který na první vítězství v sezoně čekal nezvykle dlouho, porazil ve finiši do mírného kopce Slováka Petera Sagana. Další jezdci na ně už mírně ztratili.

"Byl jsem pod velkým tlakem, abych už konečně vyhrál. O formě jsem neměl žádné pochybnosti. Teď už to vítězství mám a cítím se uvolněnější," prohlásil Hushovd.

Na nejlepší nestačil tentokrát belgický spurtér Tom Boonen, Štybarův kolega z týmu Quick-Step, jenž projel cílem v Huttwilu hned za českým mistrem světa v cyklokrosu.

Ze závodu odstoupil po pátém místě ve čtvrtém dějství trojnásobný mistr světa Oscar Freire. Španělský spurtér musí kvůli potížím s dýcháním stejně jako loni v létě podstoupit operaci polypů v nose.

Kolem Švýcarska, cyklistický závod (ProTour) - 4. etapa (198,4 km):

1. Hushovd (Nor.) 4:46:05, 2. P. Sagan (SR) stejný čas, 3. Marcato (It.), 4. Rojas, 5. Freire (oba Šp.), 6. Gasparotto (It.), ...
8. Štybar všichni -2, 116. Bárta -3:39, 142. König (všichni ČR) -4:38.

Průběžné pořadí:

1. Cunego (It.) 12:29:23, 2. Soler (Kol.) -54, 3. Mollema -1:16, 4. Ten Dam (oba Niz.) -1:19, 5. Van Garderen (USA) -1:21, 6. F. Schleck (Luc.) -1:25,
...30. Štybar -13:02, 101. Bárta -36:07, 111. König -37:15.