Schleck prý nepodváděl, ale mohl být otráven.
TOP VIDEA
Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty
Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nepřišel s verzí, že jedl zkažené maso po vzoru Alberta Contadora. Z logických důvodů nemohl razit ani teorii, že léčil menstruační potíže jako americká fotbalistka Hope Solová. Cyklista Fränk Schleck místo toho prohlásil, že za jeho pozitivní dopingový test na diuretika může otrava. Hlavní hvězda týmu RadioShack pak potichu opustila Tour de France a požádala o analýzu B-vzorku.Pozitivní dopingový test Fränka Schlecka, tichý odchod ze scény a prohlášení, že nepodváděl, ale mohl být otráven. Smutné vyvrcholení truchlohry, kterou na cyklistické Tour de France předvádí stáj RadioShack.

Formace plná silných osobností sice vede průběžnou klasifikaci týmů a díky Fabianu Cancellarovi slavila vítězství v prologu, ale to je pro seskupení hvězd žalostně málo. Skandál největší osobnosti boří i poslední zbytky dobré image.

Schleck měl pozitivní test na diuretikum Xipamide po rovinaté etapě 14. července. Tedy v den, kdy si Francouzi připomínají dobytí Bastily. Nyní může jít i o datum, které odstartuje konec kariéry lucemburského cyklisty, jenž loni skončil na Tour celkově třetí.

V pelotonu byl nerozlučně spjat s bratrem Andym - králem „Staré dámy“ z roku 2010, který letos chybí kvůli zlomené pánvi.

Látka nemá sama o sobě přímý vliv na zvýšení výkonnosti. Může ale přispět k redukci váhy, což se v horách vždy hodí, či k maskování jiných nepovolených prostředků, protože zředí moč a zatají jejich vylučování z těla.

Oběma variantám se dotyčný brání. Poté, co ho komisaři o nálezu informovali, šel sám podat vysvětlení na policii, následně opustil závod a nechal po sobě stručné prohlášení.

„Kategoricky jakékoliv užívání zakázaných látek popírám. Nemám vysvětlení pro to, jak se látka do mého těla dostala. Trvám na testu druhého vzorku. Pokud se potvrdí původní nález, budu se hájit tím, že jsem byl cíleně otráven,“ uvedl Schleck.

Jde o další překvapivou verzi po pozitivním testu. Už loni cyklistika zažila odúvodnění hvězdného Alberto Contadora, jenž argumentoval tím, že se mu látka clenbuterol dostala do těla ze zkaženého hovězího masa.

Současná situace je jiná. U diuretik jsou kratší postihy v řádu měsíců.

Americká fotbalistka Hope Solová se po stejném nálezu snadno obhájila tím, že užila lék na potíže při menstruaci a může na olympiádu do Londýna.

Schleck dokonce vůbec nemusel opustit závod, neboť látka není na seznamu antidopingového kódu ve Francii. Odvolal ho však RadioShack. I kvůli tomu, že byl průběžně až na 12. místě.

Na vině je horší forma, když jel mimo plán na Giro, kde upadl, pro zranění odstoupil a nedokázal se dostat do formy hodné lídra. „Za těchto okolností nemělo smysl, aby pokračoval,“ řekl tiskový mluvčí Philippe Maertens.

Situace je v klíčových dnech slavného podniku v ústraní, přesto může přerůst ve skandál. Cyklistova verze o otravě nepřímo naznačuje, že ho zradil někdo z vlastního týmu. Ve stáji jsou napjaté vztahy.

Šéf Johan Bruyneel na Tour nepřijel kvůli vyšetřování dopingu legendy Lance Armstronga. Se svými hvězdami navíc vůbec nevychází, několikrát Schlecky otevřeně kritizoval za špatné výkony a prý jim dluží i peníze.

Podle listu Süddeutsche Zeitung slavní bratři nedostali na účet v přepočtu 12,5 milionu korun. Dán Jakob Fuglsang, jenž se s Bruyneelem rozhádal úplně, má postrádat 3,8 milionu.

Vedení formace to zdůvodňuje tím, že se mají peníze posílat na pochybné účty a hrozí praní špinavých peněz.

Spekuluje se tak o variantě, že v této atmosféře mohl závodníkovi diuretika podstrčit lékař, masér, nebo někdo jiný z realizačního týmu, aby stáj cyklistu zdiskreditovala a nemusela mu pak vyplatit smluvenou gáži.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze