30. července 2007 • 00:00

Mayo byl na Tour pozitivní na EPO

Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Nahlédněte do kabiny Třince: kdo sbírá auta a kdo by mohl být ekonom. Kacetl je...

Cyklistickou Tour de France pronásledují dopingové aféry i po jejím skončení. O třetí známý případ se postaral Španěl Iban Mayo, který byl v průběhu závodu pozitivně testován na zakázanou látku erythropoietin (EPO).

Cyklistickou Tour de France pronásledují dopingové aféry i po jejím skončení. O třetí známý případ se postaral Španěl Iban Mayo, který byl v průběhu závodu pozitivně testován na zakázanou látku erythropoietin (EPO). Oznámila to jeho stáj Saunier Duval s tím, že vyhlášenému vrchaři pozastavuje činnost. Podle Mezinárodní cyklistické unie neprošel Mayo dopingovou kontrolou 24. července, kdy byl na Tour volný den. Devětadvacetiletý jezdec skončil v celkovém pořadí na 16. místě se ztrátou 27 minut na vítězného krajana Alberta Contadora. S Tour je spojen jeden z největších Mayových úspěchů v kariéře. V roce 2003 vyhrál etapu zakončenou proslulým stoupáním do lyžařského střediska Alpe d'Huez a celkově obsadil šesté místo. Během letošního závodu byli kvůli dopingovým nálezům vyloučeni Kazach Alexandr Vinokurov a Ital Cristian Moreni. Provalil se rovněž prohřešek Němce Patricka Sinkewitze, který měl pozitivní test krátce před Tour. Ten už dříve ze závodu odstoupil kvůli srážce s divákem. Z průběžné vedoucí pozice byl v posledním týdnu Tour odvolán svou stájí Dán Michael Rasmussen, který v přípravě opakovaně nenahlásil místo svého pobytu a zmeškáním mimosoutěžních odběrů porušil pravidla.