9. května 2017 • 20:08

Nibali má na Giru problém: po strkanici přišel o svého vyloučeného domestika

Autor:
TOP VIDEA
TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů
11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci 11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtvrtá etapa letošního Gira d'Italia s dojezdem na sicilské sopce Etně nepřinesla takové drama, jak se předpokládalo, a mezi největšími favority závodu neznamenala nic převratného. Přesto může mít na vývoj boje o celkové prvenství výrazný vliv. Po přezkoumání incidentu z trati byl totiž ze závodu vyloučen Javier Moreno, jeden z důležitých pomocníků italské modly Vincenza Nibaliho v týmu Bahrain-Merida. Oslabení může Nibaliho dost bolet.Úterní den na Giru si Vincenzo Nibali maloval jinak. Žádný útok na etapové vítězství doma na Sicílii, jak snili fanoušci, se nekonal, soupeře se mu podařilo jen letmo prověřit. Dokonce Žralok z Messiny víc ztratil než získal.

Jeho domestik Javier Moreno neudržel nervy při kontaktu s Diegem Rosou z týmu Sky, a za to, že ho žduchal a údajně mu způsobil pád, byl vyloučen ze závodu.

Žduchání a sprška nadávek na videu vidět jsou, Rosův pád nikoliv. Atakovaný borec musel prý měnit kolo.

„Choval se stupidně,“ řekl o Morenovi, který se až následně v tiskovém prohlášení dokola omlouval a vysvětloval, že ho k výpadu vůči Rosovi přiměl důrazný nástup týmu Sky po jeho levé straně, kde bylo málo místo. Poté, co se ocitnul mimo trať a s poškozeným kolem, nabral v cíli výraznou ztrátu 13 minut. „Když jeden vystrká druhého ze silnice a mezi diváky, je to vždy nebezpečné,“ kroutil hlavou Rosa.

Bahrajnská stáj se skřípěním zubů souhlasila s tím, že Moreno musí být vyloučen.

„Televizní záznam nevypadal nikterak hezky a my nemůžeme tolerovat nebo podporovat žádný druh násilí v cyklistice. Respektujeme verdikt,“ řekl Brent Copeland, generální manažer týmu Bahrain-Merida, serveru Cycling Weekly.

Kromě vyloučení byl Moreno potrestán ještě pokutou 200 švýcarských franků. Bahrajnský tým však bude daleko víc postrádat jeho síly na silnici než ušlé peníze. Nibali je obhájcem trofeje a má značný zájem prvenství zopakovat.

„Každý odpadnuvší jezdec z týmu s ambicemi na celkové pořadí chybí. Taková je hra, taková je cyklistika. Někdy jezdce ztratíte kvůli pádu, někdy kvůli něčemu jinému. Přestože to (vyloučení) pro nás přináší problémy, UCI podporujeme,“ řekl Copeland směrem k Mezinárodní cyklistické unii UCI.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze