21. října 2021 • 15:30

Česká cyklistika bez výher. Štybar a spol. na odpis? Ještě ne. Mladíci nadějí

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Liberec 2:1. Výroční výhru zařídil Pulkrab
Sparta - Liberec: Řepíkova paráda! Krásně projel obranou hostů a propálil Kváču, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sezona cyklistických závodů nejvyšší kategorie byla pro české fanoušky tentokrát smutnější. Nedočkali se žádné výhry. Teď navíc po ukončení kariéry Romana Kreuzigera a Petra Vakoče řady závodníků v nejvyšších patrech prořídnou. Přivezou vítězství Štybar a spol., nebo si budeme muset počkat na mladé? A je vlastně na koho čekat? „Současní závodníci ještě odepsanou generací nejsou,“ je přesvědčený vítěz jedenácti etap na Grand Tours Ján Svorada. V zamčené části velkého téma iSport Premium najdete i profily šesti největších talentů české cyklistiky, jejichž budoucnost hodnotí Tomáš Konečný a František Raboň.Výhry Zdeňka Štybara na jarních klasikách, útoky Jana Hirta na prvenství v horských dnech etapových závodů nebo triumf Josefa Černého z úniku na Giru d´Italia. To jsou pro českého fandu cyklistiky jen hezké vzpomínky na minulost. Ne tak vzdálenou, ale přece jen minulost. V letošním roce totiž žádný takový úspěch, při kterém by si mohl fanoušek zakřičet u televize, nepřišel.

Faktorů bylo několik, v případě Zdeňka Štybara šlo o zdravotní komplikace. Ostatní se letos smířili s rolí domestiků, tedy pomocníků, ve svých týmech. „Samozřejmě by bylo příjemnější vidět naše závodníky v rolích lídrů, nicméně taková cyklistika je. Je to týmový sport, taktika je jednoznačná. A pokud tady nevyroste žádný další talent, který bude mít ambice nejvyšší, tak si asi budeme muset na tenhle obrázek zvykat. Asi se s tím nedá nic jiného dělat,“ říká Ján Svorada.

Otázka, jak to bude v dalších letech, je nyní namístě. Kariéru v minulém týdnu ukončil jeden z nejúspěšnějších českých cyklistů všech dob Roman Kreuziger, nečekaně skončil i Petr Vakoč. Kdo tyto dva nyní nahradí? Ve World Tour, tedy

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud