12. července 2007 • 00:00

Střelcům se na ME dařilo

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Pět medailí získali čeští reprezentanti na ME ve sportovní střelbě, když vybojovali kompletní sadu medailí. Ke třem zlatým se jim podařilo přidat stříbrnou i bronzovou.

Pět medailí dnes získali čeští reprezentanti na mistrovství Evropy ve sportovní střelbě na mistrovství Evropy. Ve španělské Granadě vybojovali kompletní sadu, když ke třem zlatým přidali i jednu bronzovou a stříbrnou. O první zlato se postaralo družstvo mužů v neolympijské disciplíně běžící terč 30+30 ran ve složení Bedřich Jonáš, Miroslav Januš a Tomáš Caknakis. Jonáš navíc získal bronz z individuální soutěže. Výborně si vedli v běžícím terči i junioři. František Losos zvítězil a společně s Josefem Niklem a Janem Dovrtělem přidal stříbro v soutěži týmů. Poslední zlato získalo družstvo mužů ve večerní eliminaci v olympijské disciplíně libovolná malorážka 60 ran vleže. Nejlepšího výsledku ze všech 77 závodníků dosáhl věkem ještě junior Petr Šmol nástřelem 596 bodů. Ke zlatu přispěli i Jeřábek a olympijský vítěz ze Soulu Varga.

Výsledky: Muži - běžící terč 30+30 ran: 1. Czapla (Pol.) 595, 2. Andersson (Švéd.) 590, 3. Jonáš 588, ...6. Januš 587, 10. Caknakis (všichni ČR) 585.
Družstva: 1. Česko 1760, 2. Rusko 1750, 3. Ukrajina 1749. Libovolná malorážka 60 ran vleže - družstva: 1. Česko (Jeřábek, Šmol, Varga) 1774, 2. Francie 1773, 3. Bělorusko 1772. Junioři - běžící terč 30+30 ran: 1. Losos 577, ...5. Nikl 570, 14. Dovrtěl (všichni ČR) 553.
Družstva: 1. Rusko (Suchoručenko, Romanov, Dovgal) 1713, 2. Česko (Losos, Nikl, Dovrtěl) 1700. Rychlopalba: 1. Reitz (Něm.) 783,6 (585+198,6), ...Sajbrt (ČR) 541.
Družstva: 1. Německo (Reitz, Wagenitz, Gölden) 1731. Libovolná malorážka 3x40 ran: 1. Monnier (Fr.) 1254,4 (1157+97,4), ...18. Hrabovský 1139, 25. Kasper 1131, 38. Dvořák (všichni ČR) 1122.
Družstva: 1. Německo (Brodmeier, Hahn, Junghänel) 3444, ...7. Česko 3391.