7. září 2008 • 11:08

Družstvo mužů získalo stříbro

SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

České družstvo mužů získalo na mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu stříbrné medaile za vítěznými domácími Francouzi.

Nejlepšího individuálního výsledku dosáhla sedmá Eva Nováková, Petr Vabroušek skončil jedenáctý.

V Gérardmeru se v sobotu závodilo na tratích 4 km plavání - 120 km na kole - 30 km běh. Jelo se i na silnicích, po nichž letos vedla jedna z etap Tour de France.

Zvítězil Brit Joseph Gambles s téměř čtyřapůlminutovým náskokem před hlavními favority, loňským mistrem světa v duatlonu Paulem Ameyem a domácím Xavierem Le Flochem. Závod žen nečekaně vyhrála pětatřicetiletá Běloruska Natalija Barkunová.

Vabroušek obsadil 11. místo stejně jako před šesti dny na MS v Nizozemsku. V konečném pořadí Světového poháru na dlouhých tratích se posunul na druhou pozici.

"Tratě byly kopcovité, přestože jsem podobný dvojboj už absolvoval, přece se jen trochu projevila únava," řekl spolupracovníkovi ČTK.