Pardubické závodiště požádá o dotaci | iSport.cz
2. října 2008 • 14:56

Pardubické závodiště požádá o dotaci

Autor: ČTK
dostihy
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třicet milionů korun by dostihovému závodišti v Pardubicích zajistilo celoroční provoz. Na výstavbu víceúčelové haly však nemá peníze, proto na začátku příštího roku požádá o evropské dotace.Dosud se na závodišti konají pouze sezonní akce od dubna do listopadu. ČTK o tom informoval ředitel Dostihového spolku Jiří Kunát.

"Vznikem haly bychom mohli pořádat akce celoročně, včetně halových závodů, které jsou velice populární," řekl Kunát.

Hala by nesloužila jenom závodům; mohla by se zde konat sportovní soustředění mládeže v různých jezdeckých disciplínách, výstavy hospodářských zvířat nebo koncerty. Zájemcům by závodiště nabídlo celoroční ustájení koní, v případě nepřízně počasí by se tréninky mohly odehrávat v nové hale.

První proměny závodiště čekají už v letošním roce, po více než 150 letech se generálně začne měnit místní zeleň. Za 1,37 milionu korun zahradníci vysázejí nové dřeviny a keře. Nová výsadba zakryje výhled na frekventovanou Pražskou ulici. Další etapy výsadby se plánují v dalších letech, vše ale záleží na přísunu peněz z EU a od státu.

Zároveň se chystá v režii města výstavba parkoviště. Stěžejním bodem celé investice je převedení pozemků od armády. Pokud se převod uskuteční, mohlo by v blízkosti areálu vzniknout 500 až 600 parkovacích míst.

Závodiště dosud žádná vlastní parkovací místa nemá. Motoristé musejí parkovat kolem hlavních silnic, v případě konání větších akcí je jim dočasně vyhrazena loučka pod nadjezdem.

Témata:  sport, dostihy, Pardubice, dotace

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud