1. listopadu 2008 • 15:15

Softbal chce zpřetrhat vazby s baseballem

Autor:
Softball
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Softbal se chce zbavit svých vazeb na baseball a samostatně si zajistit návrat do programu olympijských her. Podle zástupců Mezinárodní softbalové federace (ISF) doplatil jejich sport na dopingové aféry v baseballu.Dalším důvodem má být neschopnost přivést na olympiádu největší hvězdy ze zámořské ligy MLB.

Vedení ISF proto vyzvalo 35 členských svazů, které zastřešují ve svých zemích i baseball, aby se oddělily. Softbalová federace sdružuje celkem 131 národních svazů.

"Tenhle krok zabrání jistým zmatkům, že existují určitá spojení softbalu s jinými sporty," uvedl šéf ISF Don Porter v prohlášení s tím, že všechny národní svazy jsou dost silné, aby mohly fungovat samostatně.

Softbalistky hrály pod pěti kruhy poprvé v roce 1996 v Atlantě. Až do Atén kralovaly turnajům Američanky, které poprvé prohrály zápas v Pekingu, kde získaly zlaté medaile Japonky.

Pro hry v Londýně byly oba pálkové sporty z olympijského programu vyřazeny. Příští rok v říjnu budou na kongresu MOV v Kodani usilovat o návrat. Jejich konkurenty by měly být golf, karate, sedmičkové ragby, squash a závody na kolečkových bruslích.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>
Klasická verze
Mobilní verze