27. července 2009 • 22:18

WBA rozhodla, že titul patří jen Valujevovi

Autor:
Nikolaj Valujev
TOP VIDEA
SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Girona 6:3. Ronaldo nastřílel čtyři góly SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Girona 6:3. Ronaldo nastřílel čtyři góly
Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ruský obr Nikolaj Valujev je jediným světovým šampionem Světové boxerské asociace (WBA) v těžké váze. Rozhodlo o tom vedení organizace.Dosud měl právo na tento titul také Uzbek Ruslan Čagajev, který ze zdravotních důvodů přišel dvakrát o možnost bojovat o mistrovský pás v ringu.

Čagajev vede nové vydání žebříčku WBA a má právo vyzvat Valujeva k boji o titul. Dva metry a 18 centimetrů vysoký Rus se však momentálně chystá na zápas s Britem Davidem Hayem, s nímž má boxovat 7. listopadu.

"Nové pořadí jasně ukazuje, kdo je šampion. Proto můžeme oficiálně dojednat příští Nikův zápas - dobrovolnou obhajobu titulu proti Hayeovi," řekl šéf Valujevovy promotérské stáje Chris Mayer agentuře SID.

S Čagajevem se měl Valujev utkat na konci května, ale zápas byl na poslední chvíli zrušen, protože uzbecký boxer měl žloutenku typu B a Rus odmítl očkování. Čagajev nastoupil v červnu proti Vladimiru Kličkovi a prohrál s ním technickým k.o.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, wba, box, valujev, čagajev
 Klasická verze
Mobilní verze