České florbalistky padly na MS se Švédky 2:17. V pondělí hrají o postup

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

České florbalistky utrpěly ve druhém vystoupení na mistrovství světa od Švédska krutý debakl 2:17 a v pondělí je čeká na závěr skupiny B souboj o postup do čtvrtfinále s Německem. V duelu, který začne ve 14:30 SEČ, stačí týmu kouče Miroslava Janovského i remíza.

Švédky si zajistily postup mezi nejlepší osmičku, který mají také jistý ve skupině A Švýcarky a jen teoreticky by o něj mohly přijít domácí Finky. Hattrick si v týmu vítězek posledních čtyř šampionátů připsala Malin Andréasonová.

V úvodu brankářka Kubíčková vyrazila pokus Karlssonové, Tschöpová v další šanci minula a otevřít skóre tak mohla v šesté minutě Krupnová, která trefila horní tyč. Vzápětí se radovaly šestinásobné mistryně světa, když ze středu zakončovala volná Eiremoová.

Vyrovnání odmítla po úniku Koníčkové brankářka Hjörtingová a v 11. minutě zvýšila Johanssonová Delgadoová, která využila rozhozené české obrany. Po ideální přihrávce Sládečkové snížila volná Koníčková a po nevyužitých šancí Seveřanek mohla vyrovnat Křížová, ale minula. Wijková s Larssonovou pak zařídily Švédsku tříbrankový náskok.

Češky uhrály z dosavadních 24 zápasů se Švédskem jedinou remízu a o jejich 24. prohře bylo brzy definitivně jasno. V druhé části ještě po střele Eiremoové pomohla Kubíčkové tyč, pak se ale už trefily Jakobssonová, Johanssonová Delgadoová a dvakrát Andréasonová.

Ve 38. minutě podruhé inkasovala i Hjörtingová, když z přečíslení nabídla Ratajová gól Krupnové. Švédky ale ještě před pauzou skórovaly díky Jakobssonové. Ve 47. minutě zařídila dvojciferný výsledek Scheerové, pak dovršila hattrick Andréasonová a po dalších trefách Fjellstedtové a Stalhultové se místo Kubíčkové objevila v brance poprvé na turnaji Ranochová. Rekordní prohru českého výběru ještě dovršily Larssonová, Karlssonová, Tschöpová a Lundströmová.

Mistrovství světa florbalistek v Tampere (Finsko):

Skupina B:

ČR - Švédsko 2:17 (1:4, 1:5, 0:8)

Branky a nahrávky: 13. Koníčková (Sládečková), 38. Krupnová (Ratajová) - 7. Eiremoová (Larssonová), 11. Johanssonová (Lundströmová), 17. Wijková (Karlssonová), 17. Larssonová (Eiremoová), 24. Jakobssonová, 26. Johanssonová Delgadoová (Jakobssonová), 31. Andréasonová (Karlssonová), 36. Andréasonová (Wijková), 40. Jakobssonová, 47. Scheerová (Lundströmová), 49. Andréasonová (Tschöpová), 51. Fjellstedtová (Jakobssonová), 52. Stalhultová (Wibronová), 55. Larssonová (Helinová), 56. Karlssonová (Fjellstedtová), 56. Tschöpová (Andréason), 58. Lundström (Fjellstedtová). Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 448.

Sestava ČR: Kubíčková (52. Ranochová) - Leierová, Čapková, Billá, Koníčková, Paloncyová, Rybičková - Urbanková, Krupnová, Ratajová - Sládečková, Mlejnková, Řepková - Vrátná, Jarolímová, Vojáčková - od 41. navíc Enenkelová, A. Bočanová. Trenéři: Miroslav Janovský a Lenka Bartošová.

Německo - Lotyšsko 3:3 (0:3, 2:0, 1:0)
Branky: 27., 40. a 56. Kuhlmannová - 5. a 13. Garbareová, 14. Rudziteová.

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.