Série florbalistek Tigers skončila po 77 zápasech

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Florbalistky Vítkovic dnes dokázaly zastavit 77 zápasů trvající vítěznou sérii florbalistek Tigers SJM v extralize. V dnešním utkání 2. kola nadstavbové části skupiny o 1. až 5. místo zvítězily Ostravanky v Praze 4:3.

Naposledy suverénní tým domácí soutěže, který v minulých sezonách hrál pod názvem Děkanka Praha, poznal hořkost porážky 17. března 2007 s FbŠ Bohemians.

"Za výhru jsme hodně šťastní. Přeci jen porazit Tigers je hodně výjimečná věc. Zápas byl výborný, místy nám přálo štěstí, ale šli jsme mu zdravě naproti," řekl oficiálním stránkám České florbalové unie trenér Vítkovic Jiří Velecký. "Do utkání jsme vstoupily dobře, ve druhé třetině jsme ale dovolily Vítkovicím vrátit se do zápasu. Po našich hrubých individuálních chybách vyrovnaly a poté zápas obrátily," podotkla trenérka Tigers Markéta Šteglová.

Tigers ještě jako Děkanka prohrály s FBC Bohemians před třemi roky v závěrečném kole nadstavby o 1.-6. místo 5:6, když před play off nastoupily v nekompletní sestavě. Celkově od začátku sezony 2006/07, kdy klub vznikl sloučením Děkanky s Tatranem Střešovice a sesadil z trůnu předtím suverénní Liberec, utrpěl v rovné stovce utkání jen tři porážky. Vítkovice ji porazily 3:2 také doma 25. listopadu 2006.

V ročníku 2006/07 Děkanka ještě ztratila body po remíze s FBŠ Bohemians 3:3 a výhře nad Libercem 6:5 v prodloužení. Během své 77 zápasů trvající série nezaznamenaly jedinou ztrátu v dalších dvou sezonách. Až v té aktuální v 11. kole v půlce listopadu zdolaly FbŠ Bohemians 7:6 až v prodloužení a v polovině ledna vyhrály na hřišti Vítkovic 5:4 až po samostatných nájezdech.

Tigers vedou tabulku s jedním zápasem k dobru o bod před FbŠ Bohemians, jistý postup do semifinále play off už mají delší dobu. Ve čtvrtek ale budou v přímém souboji s FbŠ hájit první pozici.

Extraliga florbalistek - 2. kolo nadstavby o 1.-5. místo:
Tigers SJM - 1. SC Vítkovice 3:4 (2:0, 0:3, 1:1), FBC Ostrava - FbŠ Bohemians 2:6 (0:2, 1:0, 1:4).

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.