Rumunky zdolaly i Německo, Češkám stačí na postup jedna výhra | iSport.cz
3. prosince 2018 • 19:40

Rumunky zdolaly i Německo, Češkám stačí na postup jedna výhra

Autor: ČTK
České házenkářky na úvod ME podlehly Rumunsku 28:31
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Českým házenkářkám stačí na mistrovství Evropy ve Francii k postupu jedno vítězství ze dvou zápasů. Rozhodla o tom dnešní výhra Rumunska nad Německem. Češky by potřebovaly buď dnes překvapit Norsko, nad nímž ale ještě nevyhrály, nebo si ve středu musí poradit s Německem. Ve skupině v Brestu mají zatím jednu prohru.Kdyby Němky Rumunky porazily, šance Češek na postup by s ohledem na triumf Německa nad Norskem byly minimální. K postupu by se v takovém případě probojovaly pouze výhrou nad Norskem, s nímž tým trenéra Jana Bašného loni i předloni na šampionátech prohrál více než desetibrankovým rozdílem.

Rumunky ale národnímu týmu pomohly, když vyhrály nad Německem 29:24. V zápase vedly od začátku. Češky však mohou sobě i Německu zajistit postup s předstihem už v dnešním večerním zápase s Norskem: pokud favoritky porazí, obhájkyně titulu vypadnou, což by byla největší senzace šampionátu. Češky by se v takovém případě s Německem utkaly už jen o lepší výchozí pozici ve skupině.

Na šampionátu je 16 týmů ve čtyřech skupinách. Z každé postoupí tři do další fáze. Vytvoří se dvě šestičlenné skupiny a pak postoupí vždy dva do semifinále.

Skupina D (Brest):

Německo - Rumunsko 24:29 (11:14),

21:00 ČR - Norsko.

Tabulka:

1. Rumunsko 2 2 0 0 60:52 4
2. Německo 2 1 0 1 57:61 2
3. Norsko 1 0 0 1 32:33 0
4. ČR 1 0 0 1 28:31 0

Témata:  házená, Evropa, ženy, Sport
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud